Turnasuyu Yaşam Vadisi İçin 1.Etap Tamam

Gülyalı’nın en önemli prestij projelerinden biri olan Turnasuyu Yaşam Vadisi projesinde 1. Etap çalışmalarına başlanması için gerekli olan altyapı çalışmalarında sona gelindi.

0
Saraycık Yolu üzerindeki 1. Etap çalışmaları için gerekli altyapı 2,5 aylık zaman zarfında tamamlandı. Bu kapsamda ilk etaptaki çalışmalar; ağaç boyuna ulaşan dev pis otların ortadan kaldırılması, yağmur suyu gider hatlarının dere yatağına sağlıklı bir şekilde bağlanması, zemin farkının ortadan kaldırılması için düzleme ve toprak yığma çalışmalarının tamamlanması şeklinde gerçekleşti. 150 kamyon toprağın, alan eğiminin sağlanması için taşındığı 1. Etap’ta, bu zamana kadar yapılan toplam masrafın 30 bin lirayı aştı.
ÜSTYAPI İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLANACAK
1. Etap’ta zeminin hazır duruma geldiğini bildiren Başkan Ulaş Tepe, “Bundan sonraki adımımız üst yapıya, yani yaşam alanının yapılmasına yönelik olacak. Piknik alanları, oturma grupları, çocuk oyun sahaları, yürüyüş ve bisiklet yolunun olacağı güzel bir proje için kolları sıvadık. En uygun, en makul, en verimli projeyi bir an önce uygulamaya koyacağız. Turnasuyu Yaşam Vadisi, şehir stresinden kaçmak isteyenlerin uğrak mekanı, turizmin gözdesi olacak” dedi.
ORDU OLAY