Tarihi Projede Sona Geliniyor

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Kültür Yolu projesinin yüzde 90’lık kısmının yakın zamanda tamamlanacağını açıkladı.

0
Ünye’nin tarihi kimlik dokusu ve turizmi açısından lokomotif projesi olan Kültür Yolu projesinde çalışmalar devam ediyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan proje ile alakalı kaynak ve desteğin devam ettiğini söyleyen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, yaptığı açıklamada projenin yüzde 90’lık kısmının yakın zamanda tamamlanacağını söyledi. Kültür yolu projesi kapsamında dış cephe ve sokak sağlıklaştırma çalışmalarında kullanılmak üzere Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı’na (YİKOB) 1,8 milyon lira aktarıldığını söyleyen Ahmet Çamyar, “Ünye Belediyesi kısıtlı mali imkânlar içerisinde devletin değişik kurumlarından kaynak bulma konusunda mahir bir belediye. Son aktarılan rakamla Kültür Yolu Projesinin % 90’lık kısmının bitirilmiş olacak” dedi.
Kefeli Han Bakanlıkta
Mülkiyeti Ünye Belediyesi tarafından satın alınan Kefeli Han’ın proje çalışmalarının tamamlandığını söyleyen Başkan Çamyar, restorasyon çalışmalarının Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılacağını söyledi. 2018’in ilk çeyreğinde yapılacak ihalenin ardından 1,5 milyon liralık restorasyon çalışması yapılacağını kaydeden Çamyar, yıl sonuna kadar bitirilmesinin planlandığını belirtti.  Başkan Çamyar ayrıca Kefeli Han’dan başlayarak Kaledere Mahallesi’nin üst kısımlarına kadar uzanan sit alanında da dış cephe giydirme ve sokak sağlıklaştırma çalışması ile ilgili Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın proje ihalesi aşamasında olduğu müjdesini verdi.