Şehit Sefa Kabakkaya Son Yolculuğuna Uğurlandı

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak’ın kuzeyindeki Avaşin-Basyan bölgesinde yürütülen operasyon sırasında bölücü terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada şehit düşen Piyade Sözleşmeli Er Sefa Kabakkaya, dua ve tekbirler eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı.

0

16 Kasım 2017 tarihinde şehit olan Sefa Kabakkaya’nın naaşı aynı gün gece saat 01.30 dolaylarında askeri uçakla Ordu-Giresun havalimanına getirildi.

Şehit P.Söz.Er Sefa Kabakkaya’nın naaşı, Ordu-Giresun Havalimanında Vali Seddar Yavuz, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Çoruh, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, askeri erkan, protokol ve şehidin yakınları tarafından karşılandı.

Şehit Sefa Kabakkaya için bugün Altınordu ilçesi Bahçelievler Mahallesindeki Ulu Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine, Vali Seddar Yavuz, CHP Genel Bakan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ayaz, Baro Başkanı Av.Murat Poyraz, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer, Ordu Askerlik Şube Başkanı Binbaşı Ahmet Meydan, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, şehidin ailesi, yakınları, askeri ve mülki erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Vali Seddar Yavuz, tören öncesi önce P.Söz. Er Sefa Kabakkaya’nı naaşının başına gelerek dua okudu. Ardından, şehit babası Birol ve anne Nurcan Kabakkaya’ya, başsağlığı dileğinde bulunarak, taziyelerini iletti.

Irak’ın kuzeyindeki Avaşin-Basyan bölgesinde yürütülen operasyon sırasında bölücü terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada şehit düşen Piyade Sözleşmeli Er Sefa Kabakkaya için düzenlenen cenaze töreninde bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, ”Vatanı, milleti, devleti, dini ve bayrağı için şehadet şerbetine koşmuş olan aziz kardeşimize Allah’tan rahmet, aziz milletimize ve kederli ailesine başsağlığı diliyorum. Bu topraklarda bin yıldır dimdik ayakta durmanın bedelini maalesef ödüyoruz. Başka bir çaresi de var mı? diye düşünüyorum. Ama başka bir çaresinin de olmadığını maalesef görüyoruz. Bizler, iman etmiş, Allah’a yönelmiş bir milletin evlatları olarak, Kuran-ı Kerimde Hz. Allah’ın buyurduğu gibi, ’Allah yolunda öldürülenlere ölüdür demeyiniz, bilakis onlar diridirler siz onu bilemezsiniz’ ayeti kerimesindeki anlamı en iyi kavrayan İslam dünyasındaki şüphesi tek ülke biziz. İşte geçici dünyayı değil, ebedi dünyayı düşünen aziz milletimiz, ilahi kelimetullah peşinde bin yıldır koşuyor. Mazlumların, mağdurların yanında duruyor ve hilali yüceltmek için amansız bir mücadele yürütüyor” diye konuştu.

Vali Yavuz, ”Böylesine acılı bir günde konuşmak zor ama dimdik ayaktayız. Çünkü, şehadet seçilmişliktir, şehadet adanmışlıktır. Şehit olunmak istemekle şehit olunmaz. Çünkü, yüce rabbimizin en önemli lütuflarından da bir tanesidir. Kimileri ölürken hem kendisini, hem ailesini, hem milletini utandırır. Kimileri ölürken hem kendisine, hem ailesine, hem de milletine şeref katar. Ne mutlu ki, şehidimiz Sefa Kabakkaya bugün hem kendisini, hem ailesini, hem de aziz milletimizi onurlandırmış ve şereflendirmiştir. Yolu kutlu olsun, şehadeti kabul olsun. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

Cuma namazına müteakip İl Müftüsü Mürsel Öztürk tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından 25 yaşındaki şehit P.Söz. Er Sefa Kabakkaya’nın cenazesi, Eskipazar’da bulunan Garnizon Şehitliğinde, gözyaşları, dualar ve tekbirler arasında defnedildi.

Törenin sonunda yapılan duanın ardından, şehit için saygı atışı yapıldı. Ardından şehidin naaşıyla birlikte gelen fotoğrafı ve şehidin tabutuna sarılı Türk Bayrağı, Vali Seddar Yavuz tarafından şehit P.Söz.Er Sefa Kabakkaya’nın babası Birol Kabakkaya’ya takdim edildi.

Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, diğer protokol mensuplarıyla birlikte şehit P.Söz.Er Sefa Kabakkaya’nın ailesinin yaşadığı eve giderek, taziyelerini bildirdiler. Şehit için Kur’an-ı Kerim okutuldu ve dualar edildi.