Şehir Terası için harekete geçildi

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, sosyal medya hesabı üzerinden Ordu’ya cam şehir terası yapılacağını açıkladı. Paylaşımında takipçilerinin yer konusunda fikirlerini soran Başkan Yılmaz, çoğunlukla Yoroz Tepesi cevabını aldı.

0

Yeşiliyle mavisiyle kente gelenleri yerli ve yabancı turistleri büyüleyen Ordu’da, şehir terası için çalışma başlatacak. Müjdeyi, Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz şahsi sosyal medya hesabından verdi. Başkan Yılmaz paylaşımında; “Ordu’ya bir de seyir terasından bakın istedik ve “Cam Seyir Terası” projesini başlatıyoruz. Nerede olsun istersiniz? Buyurun, söz sizde!” ifadelerinde bulundu. Başkan Enver Yılmaz’ın bu paylaşımı takipçileri tarafından kısa sürede ilgi odağı oldu. Enver Yılmaz’ı takip eden binlerce sosyal medya kullanıcısı projeyi beğendi.

Yılmaz’ın bu sorusuna çoğunlukla Yoroz Tepesi cevabı geldi. Ordu’ya yapılacak olan şehir terasının Yoroz Tepesi’nde olması gerektiğini belirten sosyal medya kullanıcılarının görüşleri şu şekilde:

GÖKHAN KIRCA: Yoroz Kayalıkları, turizm açısından ulaşım ve günübirlik gezinti imkânı açısından güzel bir yer. Seyir terasına çıkıldığında doğal kayalıklardan oluşan kanyonun derinliği, Boztepe’den Ordu’ya baktığımızdaki manzaranın tam tersi bir manzara, Giresun tarafı havalimanı gibi izlemeyi etkin kılacak müthiş bir yer. Yoroz bölgesi yıllardır atıl durumda. Kırık merdivenler, tahrip olmuş seyir alanı, teras dışında tırmanış yolunun düzenlenmesi ve güvenliği. Ordu için Yoroz kesinlikle mantıklı bir yer.

GÜVENÇ KORKMAZ: Bence Yoroz Tepesi. Aynı zamanda çıkış yolları ve tepede oturup dinlenme alanları da yapılır ise Ordu’muza turizm açısından çok faydası olacaktır. Ayrıca Ordu’muzun her tarafı cennetten bir köşe gibi.19 ilçemizde de görülmesi gereken birçok doğa harikası mevcut. Gerekli altyapı, çevre düzenlemesi ve ulaşım yolları çalışmaları yapılır ise ilimiz ekonomisine de fayda sağlar ama öncelik Altınordu’daki altyapı çalışmaları olmalı. 2019 yılına kadar Altınordu altyapısını bitirin, sonraki dönemde yaparsınız cam seyir terası inşallah.

BU ŞEHRİ EL ELE GELİŞTİRECEĞİZ

Başkan Enver Yılmaz ise şehri vatandaşlarla birlikte yönettiklerini belirterek, onların fikirlerinin önemli olduğunu söyledi. Ordulularla el ele kentin geleceğini inşa ettiklerini ifade eden Başkan Yılmaz, “Göreve geldiğimizde şehri Ordulularla birlikte yöneteceğimizi söylemiştik. Onların görüşleri bizim için çok önemli. Zaman zaman bu anketleri gerek özel firmalar bünyesinde gerekse belediyelerimiz bünyesinde yapıyorduk. Bu kez sosyal medya üzerinden vatandaşlarımızın fikirlerini sorduk. Gelen fikirler çok güzel. Ben hepsini teşekkür ediyorum. Biraz daha bekleyeceğiz. Vatandaşlarımız hem fikir olduğu çoğunlukla istenen bölgeye cam şehir terası projemizi gerçekleştireceğiz” dedi.

YOROZ KENT ORMANI?

Altınordu Saraycık Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Yoroz Kent Ormanı, Ordu Merkeze 20 kilometre mesafededir. Yolun büyük bir kısmı asfalt, geri kalan kısmı stabilize olup zengin ormanları, seyir terası ile ünlüdür. Av ve yaban hayatı zengindir. Flora ve fauna bakımından zengin olup, kent ormanında gezi piknik için gereken tüm düzenlemeler Çevre ve Orman Müdürlüğünce yapılmıştır.

MUSTAFA KIRLAK