Samsun-Sarp Bizim İçin de Önemli

Trabzon Ortahisar Kent Konseyi Başkanı Dündar Ayyıldız, Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu’nun Erzincan – Trabzon Demiryolu ile ilgili sözlerine cevap verdi. Ayyıldız, “Samsun-Sarp demiryolunu biz de çok önemsiyoruz ve istiyoruz” dedi.

0
Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu’nun katıldığı programda demiryolu ile ilgili; “Erzincan’dan üstten aşağıya konuşulan bir güzergah var. Biz bunu istemiyoruz, buna karşıyız. Üstten aşağıya hangi ile demiryolu inerse insin bir ilin mutluluğu diğer ilin mutsuzluğu olamaz” ifadelerine Trabzon Ortahisar Kent Konseyi Başkanı Dündar Ayyıldız, cevap verdi. Ayyıldız açıklamasında şöyle konuştu:
“ŞEHİR OLARAK BAKMAK YANLIŞTIR”
Sayın Rize TSO Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın müjdelediği ve Ulaştırma Bakanlığının yatırım programı envarterine girmiş olan Trabzon-Erzincan Demiryoluna bizzat karşı olduğunu söylemiştir. Bu mega proje Karadeniz bölgesini güney illere ve uluslararası bağlantılara ulaşma projesidir. Trabzon’a özel bir proje değildir. Bu yatırımla birlikte Doğu Karadeniz illerinin tamamı kalkınacak ve gelişecektir. Erzincan-Trabzon demiryolu kesinlikle stratejik bir yoldur. Bu yolu bir şehir demiryolu olarak görmek yanlıştır. Bu demiryolu Trabzon kadar Rize, Giresun ve bütün Karadeniz’e de katkı sağlayacaktır. Çünkü biz inanıyor ve görüyoruz ki bu bölgenin herhangi bir vilayetine yapılan yatırım tüm bölgeyi olumlu yönde etkilemektedir. Hal böyleyken meseleye bir şehir açısından bakmak Türkiye’yi üzmektir.
“SAHİP ÇIKMALIYIZ”
Samsun-Sarp demiryolunu biz de çok önemsiyoruz ve istiyoruz. Sayın Karamehmetoğlu’nun Erzincan-Trabzon demiryoluna karşı yaptığı bu talihsiz açıklamalarını doğru bulmuyoruz. Bölgeye yapılacak tüm mega projelere yine bölge olarak sahip çıkmalıyız. Nasıl ki Trabzon olarak Rize’ye yapılan Havalimanı, Ovit Tüneli, Çevre Yolu gibi mega projelere sahip çıktıysak aynısını herkesten beklemekteyiz.
ORDU OLAY