Sahil projesinde sona gelindi

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ayışığı Meydan ve Otopark Projesi ile Rüsumat Parkı Sahil ve Rıhtım Peyzaj Düzenleme Projesi çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Yılmaz, Ordu ilinin yeni bir cazibe alanına daha kavuştuğunu söyledi.

0

Rüsumat Parkı Sahil ve Rıhtım Peyzaj Düzenleme Projesi’nde sona yaklaşıldığını belirten Başkan Enver Yılmaz, “Rüsumat Parkı Sahil ve Rıhtım Peyzaj Düzenleme Projemizin son hâli göz kamaştırıyor. Söz verdiğimiz gibi çalışmalarımız tamamlanmak üzere olup, ufak tefek rötuş işlemlerimiz kaldı. Projemiz kapsamında bisiklet yolu, koşu yolu, kordon dolaşım alanı ve merdiven oturma basamakları yer alıyor. Bu alanda mevcut atıl hâldeki iskeleyi de düzenledik. Yeni çelik konstrüksiyon iskelenin kurulumu ve ahşap döşeme çalışmalarımız sona erdi. Geriye kalan üstyapı çalışmalarını da kısa bir süre içerisinde tamamlayacağız” dedi.

MUAZZAM BİR GEZİ ALANI VE SOSYAL ALAN ORTAYA ÇIKTI

Başkan Yılmaz, Ordu’ya yeni bir cazibe alanı daha kazandırdıklarını söyleyerek, “Denizin tahkimat amacıyla doldurulmasıyla birlikte vatandaşlarımızın istifade edeceği muazzam bir gezi alanı ve sosyal alan ortaya çıkmış oldu. Burası tamamlandığında iskelesi, rıhtımı, bisiklet ve yürüyüş yollarıyla birlikte sadece ilimizin değil, bölgemizin hatta ülkemizin en güzel yürüyüş alanlarından biri hâline gelmiş olacak. Sahil kesimindeki binaların da dış cephelerinin iyileştirilmesi ve rıhtımın düzenlenmesini, Ayışığı şehir meydanının tamamlandığını düşündüğümüzde Ordu’muz yeni bir cazibe alanına daha kavuşuyor” diye konuştu.

AYIŞIĞI MEYDAN VE OTOPARK PROJESİ’NDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Ayışığı Meydan ve Otopark Projesi’nde ise çalışmaların devam ettiğini ifade eden Başkan Enver Yılmaz, “Çalışmalarımız devam etmekte olup, dolgu işlerimiz büyük oranda tamamlandı. İnşallah kısa süre içerisinde Ordu’muza yeni bir kent meydanı, konser ve fuar alanı ile otopark kazandıracağız” şeklinde konuştu.