Rüsumat Gemisini Yapacağız

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Kurtuluş Savaşımızın kahraman gemisi Rüsumat No: 4 Gemisi’nin planlarını Londra’da bulduk. Şimdi bu geminin inşası olacak” dedi.

0
RÜSUMAT GEMİSİNİN PLANLARINA ULAŞILDI
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Kurtuluş Savaşı’nda düşman askerlerden gemiyi kurtarmak amacıyla Ordu’da suya batırıldıktan sonra sudan çıkartılarak tekrar mavi sulara açılan Rüsumat No: 4 Gemisi’nin yeniden inşa edileceğini açıkladı. Güler, “Kurtuluş Savaşımızın kahraman gemisi Rüsumat No: 4 Gemisi’nin planlarını Londra’da bulduk. Şimdi bu geminin inşası olacak” ifadelerinde bulundu.
BU KAHRAMANLIK BİZLERE SİRAYET EDER
17 Ağustos 1921 tarihinde yaşanan bu kahramanlık öyküsünün gelecek nesillere aktarılması için çalışmaların sürdürüleceğini kaydeden Güler, 19 Ağustos’ta düzenlenecek etkinliklere Orduluları davet ederek, “Bu kahramanlık bizlere sirayet eder. Bizler de Ordu’nun geleceğini oluştururken kahraman olacağız. Dedelerimiz, babalarımız geçmişte ne yaptıysa biz de bizden sonraki kuşaklara şerefli bir gelecek bırakacağız” diye konuştu.
MUSTAFA KIRLAK