Fatsa Kaymakamlığı

0.00
  1. Anasayfa
  2. » Fatsa Kaymakamlığı
İletişim Bilgileri
Telefon: (0452) 423 10 05
Adres:
Mustafakemalpaşa Mahallesi, Plevne Meydanı Hükümet Konağı, 52400 Fatsa/Ordu, Fatsa, Ordu
Hakkında
Açıklama:

Mehmet YAPICI / Fatsa Kaymakamı

Mehmet YAPICI / Fatsa Kaymakamı

1962 yılında Konya Cihanbeyli'de doğdu. 1979 yılında Akşehir Öğretmen Lisesi'ni bitirdi. 1979-1982 yılları arasında üç yıl Erzurum Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nde okudu. Bu okuldan kendi isteğiyle 4. sınıftan ayrıldı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1987 yılında mezun oldu.

Hacettepe Üniversitesinde İktisat Fakültesinde İktisat Bölümünde Yüksek Lisans programına başladı. Ancak, Kaymakamlık mesleğine başlayınca Yüksek Lisans programından ayrıldı.

Lisan öğrenmek ve Kamu ve Mahalli İdareler alanında staj yapmak üzere 1989-1990 yıllarında İngiltere'de bulundu. Folkestone'de Concorde international School'da İngilizce dil eğitimi aldı. Hastings'de College Management & Language Specialists İngiliz Kamu Kurumlarıyla ilgili stajı bitirdi.

2000-2001 yıllarında Nottingham Üniversitesi (The Üniversity Of Nottingham)'inde Sosyal Politika ve İdare (Social Policy and Administration) alanında Yüksek Lisans eğitimini, ' Yeni Sol Hareketi' tezi ile tamamladı.

1988 yılında mesleğe Isparta Kaymakam adayı olarak başladı. Afyon-Şuhut Kaymakam Vekilliği yaptıktan sonra sırası ile Kastamonu-Ağlı, Kahramanmaraş-Nurhak, Sivas-Kangal, Osmaniye-Bahçe, Muğla-Dalaman ve Yalova-Çiftlikköy Kaymakamlıkları, Yalova Vali Yardımcılığı, Sakarya-Akyazı Kaymakamlığı, Bursa Vali Yardımcılığı, Yıldırım Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. Halen Fatsa Kaymakamlığı görevini sürdürmektedir. Evli ve 4 çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

FATSA İLÇESİ HAKKINDA

 

Etiketler:               
Kategoriler:      

Yayımcıya Mesaj Gönderin

En Yakın 10 kilometre mesafedeki Kayıtlar.