Perşembe Yaylası’na Karavan Turizmi

Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar, “Perşembe Yaylasında Tavşan Tepe bölgesine Turizme yönelik Karavan Konaklama alanı yapılacak. Şu an projesini yaparak bakanlığımız sunduk. Bu sene bu projeyi de tamamlayarak Yayla Turizminin hizmetine sunacağız” dedi.

0
Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar, ilçede bu yıl yapılacak olan yatırımlar ile ilgili açıklamalarda bulundu. 2018 yılı içerisinde Aybastı’ya gelecek olan hizmetlerden bahseden Gündoğar, 2018 yılının proje yılı olacağını kaydetti. Perşembe Yaylası’ndaki çalışmalara değinen Başkan Gündoğar, “Kültür ve Turizm Bakanımız Numan Kurtulmuş yeni görevine başladığı andan itibaren imar planımız ivme kazandı. Aybastı Perşembe Yaylası imar planında büyük yol kat ettik. Bizi sevindiren bir başka konuda plan onaylandıktan sonra yeni mevzuata göre mülkiyet mera olduğu için otomatikman hazine bünyesine geçiyormuş. Muhtemelen 2019 yılından itibaren otel, Turizm Tesisi, Tatil Köyü, Sosyal Tesisler, Spor Alanları yapmak isteyen iş adamlarımız Turizm Bakanlığından tahsis talebini yaparak yasalar çerçevesinde belediyemizden de ruhsat alarak bu tür tesislere başlayabilecektir” diye konuştu.
Aybastı yayla turizmine hazırlanıyor
Gürdoğan, açıklamasının devamında; “Yayla planının yapılmasındaki en önemli husus yaylamızdaki bu çirkin yapılaşmayı ortadan kaldırmaktır. Plan bittiğinde Perşembe Yaylasında kentsel dönüşüme benzer çalışmalar yapılacak. Plan bittikten sonra bu çalışmalar hemşehrilerimizi mağdur etmeden devletimiz ile beraber el ele vererek bu süreci en iyi şekilde tamamlayacağız. Bu sene Perşembe Yaylasında kaldırım çalışmaları, ışıklandırma çalışmaları ve çevre düzenlemeleri de devam edecek. Perşembe Yaylasında Tavşan Tepe bölgesine turizme yönelik Karavan Konaklama alanı yapılacak. Şu an projesini yaparak bakanlığımız sunduk. Bu sene bu projeyi de tamamlayarak yayla turizminin hizmetine sunacağız” ifadelerinde bulundu.
ORDU OLAY