ORSEV’den Tarihi Hizmet!

Ordu Sanat Evi (ORSEV) yeni bir hizmet başlatarak hafta sonları Araştırmacı-Yazar Naim Güney tarafından sunulan yerel tarih sohbetleri başlattı.

0
ORSEV de Cumartesi saat 16’da Ordu anıları tazelendi ve konuklar söyleşiyi dinlerken güzel anlar yaşadı.  ORSEV Başkanı Sayın Sevinç Özel ile yönetim kurulunun son günlerde Ordu çapında yoğunlaştırdıkları birçok çalışmanın yanında sosyal ve kültürel faaliyetlere bir yenisi daha eklendi.
ANILARLA ORDU
6 Ekim Cumartesi günü Araştırmacı Yazar Naim Güney’in “Anılarda Ordu” konulu söyleşisi büyük beğeni topladı. ORSEV’in mütevazı salonunda saat 16’da toplanan tarih severlere Ordu’nun eski sosyal yaşantılarını anlatan Araştırmacı Yazar Naim Güney’in yaptığı “Anılarla Ordu” söyleşi ilgiyle dinlendi.
Ordu’nun eski sosyal hayatından ilginç anıları paylaşan Naim Güney, Ordu tarihinde “İhsan Bey sinemasından, Ordu sinemasına, Güneş pastanesinden Buket Pastanesine, Ordu Palas’tan, Güneş pavyona, eski defilelerden, balolara, festivallere kadar birçok ilginç konuda keyifli bir tarih turu yaptı.
Ertuğrul Günay ve Naim Güney
GÜNAY’DA KATILDI
Hafta sonu bir programı dolayısıyla Ordu’da bulunan eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, eski Kültür Müdürü Erkan Gülderen de dinleyici olarak ORSEV’de  sohbeti izlediler.  ORSEV’deki “Anılarla Ordu” sohbetine iştirak eden eski Kültür Bakanı Ertuğrul Günay’ın twitter’deki hesabından 200 bin takipçisine “Güzel anıların paylaşıldığı bu yararlı söyleşi için teşekkür ederim.” diye bir mesaj da yayınladı.
Araştırmacı Yazar Naim Güney, bundan böyle ORSEV söyleşilerine, her ay farklı konu başlıklarıyla devam edecek.
ORDU OLAY