ORDU’ya Kent Müzesi neden yapılmıyor?

1
ORDU’ya Kent Müzesi neden yapılmıyor?
      1930’larda açılan Ordu Memleket Hastanesi 75 yatağı, birkaç doktoruyla 34 sene boyunca halk sağlığına hizmet vermişti. Geçen seneye kadar Diş Fakültesi olarak çalışmıştır. Artık bu tarihi bina güzel bir şekilde aslı bozulmadan “Ordu kent müzesi” olarak değerlendirilmelidir.
Samsun Kent Müzesi
      Şurası iyi bilinmelidir ki “Kent Müzeleri” Belediyelerin yapması gereken farklı tarzda bir hizmettir. Türkiye’de Belediyeler tarafından yapılmış ve halkın hizmetine açılmış çok sayıda kent müzesi vardır. Kent Müzeleri her gün binlerce ziyaretçi ile dolup taşmakta yöre turizmine gayet güzel hizmetler vermektedir.
      Ordu Büyükşehir Belediyesine gelince; artık kent müzesi konusunda bekleme süresi dolmuştur. İşin Türkçesi Ordu Belediyesi “Kent Müzesi” yapılması hususunu geçtiğimiz yıllardan beri sürekli oyalamakta ve es geçmektedir.
      Belediyemiz “Ordu Kent Müzesi” konusunda hızlı bir şekilde lokomotif olmalı icraata başlamalıdır. Evet, duyumlarımıza göre Turizm Bakanlığı tarafından Ordu’da yapılan bir müze çalışması vardır.
      O bahsedilen müze başka bizim istediğimiz “Kent Müzesi” başka bir iştir. Bu tip işler Ordu kentinin kültür ve tarihini iyi bilenlerle ve geleneksel değerlere önem verenlerle olur…
      İşte Avrupa Birliğinden 2012 yılında ödül alan Samsun Kent Müzesini gezip görmek için aşağıdaki adresi tıklayınız… http://www.samsunkentmuzesi.com/
Samsun Kent Müzesi

1 Yorum