Ordu’ya 700 Milyon Liralık Hastane Projesi Yapılacak

0

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz yeni yapılacak hastane hakkında açıklamalar yaptı…

Ordu’ya yapılacak olan 700 milyon TL’lik dev hastane projesi Botanik Park’ın olduğu yere yapılacak.Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz,hastaneyle ilgili şunları söyledi:”Bilindiği üzere Botanik Park, Ordu Büyükşehir Belediyesinin kuruluş sürecinden önce başlamış ve büyükşehir kurulduktan sonra Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından sadece işletmesi yapılmak üzere Ordu Büyükşehir Belediyesine devredilmiş bir projedir. Bu proje sadece elektrik sistemine 4 milyon lira harcanmış, 12 milyon liraya mal olmuş bir projedir. Ekstra olarak bu harcamanın dışında 4,5 milyon liraya çiçekler, ağaç fidanları ve bitki çeşitleri ilave edilmesi gerekiyordu” dedi.

BOTANİK PARKI’NIN OLDUĞU YERDE

Yılmaz projeyi devraldıktan sonra bazı değişikliler yapıldığını,aylık işletme maliyetinin 200 bin lirayı bulduğunu söyledi.Yılmaz,”Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın, Ordu ziyaretinde mevcut Ordu Devlet Hastanesini incelerken düşünülen şehir hastanesinin, Botanik Park’ın olduğu yere yapılması konusunun gündeme geldiğini anlatarak “Sağlık Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığımız buranın devriyle ilgili mutabakata varmışlar. Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak bizim burayla ilgili müdahil olma durumumuz söz konusu değil” şeklinde konuştu.

GEREKİRSE YATAK SAYISI BİN 200’E ÇIKARILACAK

Dev hastane projesinin 700 milyon liraya mal olduğunu açıklayan Yılmaz projeyle ilgili şunları dile getirdi:”Mevcut Devlet Hastanesi ile Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi toplam 50 dönümlük bir alanda hizmet veriyor. Yapılacak şehir hastanesi ise 250 dönümlük bir alanda hizmet verecek. Yeni yapılacak olan, her iki hastanenin yerine hizmet verecek. Projeye göre her biri özel 800 yataklı olacak. Gerekirse yatak sayısı bin 200’e çıkarılabilecek” dedi.