Ordulu Sanatçılardan Ortak Resim Sergisi

0
Ordu’nun yetiştirdiği ve Türkiye ve dünyada tanınan ressamlar Gürbüz Doğan Ekşioğlu ve Emin Öztürk’ün eserlerinden oluşan sergi, 9-19 Mart tarihleri arasında Ordu Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi’nde açılacak.
Gürbüz Doğan Ekşioğlu ve Emin Öztürk’ün daha önce bir çok şehirde sergilenen resimlerinin yanı sıra son dönem çalışmalarınında yer alacağı resim sergisi, 10 gün süre ile Ordulu sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.
GÜRBÜZ DOĞAN EKŞİOĞLU KİMDİR ?
Ordu-Mesudiyeli olan ve halen Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Yrd. Doç. olarak görev yapan ve bugüne kadar 23’ü uluslararası olmak üzere toplam 64 ödül kazanan Gürbüz Doğan Ekşioğlu, ulusal ve uluslararası birçok karma serginin yanı sıra New York’ta olmak üzere dokuz kişisel sergi açtı. New Yorker Dergisi’nin kapağında üç kez, The Forbes Dergisi’nin kapağında bir kez, The Atlantic Monthly, The New York Times gibi dergilerde karikatür ve illustrasyonları yer aldı. Sanatçı aynı zamanda 1998 yılı Sedat Simavi Görsel Sanatlar Ödülü’nün sahibi oldu.
EMİN ÖZTÜRK KİMDİR ?
1979’da Balkan Film Festivali Afiş Yarışması’nda iki başarı ödülü alarak adını duyuran Ordulu ressam Emin Öztürk, birçok ulusal ve uluslar arası yarışmalarda birincilik, ikincilik ve mansiyon ödüllerinin sahibi oldu. 1987-2004 yılları arasında Almanya ve Belçika’da birer kişisel, Türkiye’de biri karma dokuzu kişisel toplam 12 sergiye katılan Öztürk, 2000 yılında memleketi Ordu’ya yerleşti ve çalışmalarına burada devam ediyor.