Ordu’da Korkutan Deprem!

Ordu'da gece 00.23'de merkez üssü Kumru ilçesi olan 4.1 şiddetinde deprem meydana geldi.

0
Ordu’da meydana gelen 4.1 şiddetindeki deprem çevre illerden de hissedilirken büyük bir paniğe sebep oldu. Gece 00.23’te meydana gelen ve Ordu’da şiddetli bir şekilde hissedilen deprem ile ilgili ilk açıklama AFAD’tan gelirken, depremin merkezinin Korgan ilçesi, şiddetinin ise 4.0 olduğu açıklanmıştı. Ardından Kandilli Rasathanesinden gelen verilerde depremin şiddetinin 4.1 olduğu ve merkez üssünün Kumru olduğu açıklandı. Depremin 5.1 km derinlikte, yüzeye yakın gerçekleşmesi nedeniyle çok şiddetli olarak hissedildiği öğrenildi.
Vali Seddar Yavuz: Can ve Mal Kaybı Yok
Ordu Valisi Seddar Yavuz, depreme ilişkin sosyal medyadan yaptığı açıklamada can ve mal kaybının olmadığını duyurdu. Yavuz, ayrıca sosyal medyada deprem ile ilgili paylaşılan asılsız haber ve fotoğraflara itibar edilmemesini söyledi.
Belediye Başkanı Hilmi Güler: Asılsız Haberlere ve Görsellere İtibar Etmeyiniz
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’de sosyal medyadan dün gece vatandaşlara asılsız haberler ve görsellere itibar edilmemesi konusunda uyarıda bulundu. Güler, ülkenin dört bir yanından geçmiş olsun dileklerini ileten herkese Ordulular adına teşekkür etti.