Ordu’da Toplu Ulaşıma Geçiş Tamamlandı

Altınordu ilçesinde hayata geçirilen Toplu Ulaşımda Modern Dönüşüm Projesi’yle toplu taşımada bir devir kapandı. 12 Şubat Pazartesi gününden itibaren yeni toplu taşıma araçları, yeni güzergahlarda çalışmaya başladı.

0
2 Şubat Cuma günü binlerce vatandaşın katılımıyla hizmete giren toplu ulaşım sisteminde uyum dönemi bitti. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın hizmete alma töreninde, vatandaşların yeni sistemi tanıması ve mağdur olmaması için belirli bir geçiş dönemi öngördüklerini açıklamasının ardından, toplu taşıma araçları eski güzergahlarda çalışmaya devam ediyordu. Aradan geçen sürede vatandaşlar yeni araçları tanıma, güzergahları öğrenme ve sistemin nasıl çalışacağını anlama fırsatı yakaladı. Bir taraftan kişiye indirimli ve ücretsiz kartlar basılarak sahiplerine verilirken diğer taraftan  da çok sayıda bayi vasıtasıyla tam kartlar da vatandaşların hizmetine sunuldu.
Yaklaşık on gündür süren geçiş dönemi sona erdi. 12 Şubat Pazartesi gününden itibaren eski güzergahlar iptal edildi ve toplu ulaşım hizmeti yeni güzergahlarda, yeni toplu taşıma araçlarıyla verilmeye başladı. Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların yeni sisteme tam olarak adapte olabilmesi için internet sitesinden, sosyal medya hesaplarından ve diğer iletişim kanallarından yeni toplu ulaşım sisteminin detaylarıyla ilgili bilgilendirme ve tanıtım çalışmalarına devam edecek.

Ordu’da Toplu Taşıma Güzergahları Belli Oldu