Ordu Şehitlerine Ağlıyor

Eskişehir'den eğitim amaçlı kalkan CASA tipi askeri kargo uçağı Isparta Yalvaç'ta düştü. Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait uçağın ilçenin Kaşıkara bölgesinde düştüğünü, üç askerin şehit olduğunu açıkladı.

0
Eskişehir’den eğitim amacıyla kalkan CASA tipi askeri eğitim uçağı saat 12.50’de radardan kayboldu. Hemen ardından uçağın, Isparta’nın Yalvaç ilçesine bağlı Kaşıkara Bölgesi’nde düştüğü belirlendi. 112 Acil Çağrı Merkezi’ne yapılan ihbar üzerine bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi.
KURTARMA HELİKOPTERİ GİTTİ
CASA tipi eğitim uçağının radarda kaybolmasından sonra bölgeye ilk olarak yine Eskişehir’den havalanan Hava Kuvvetleri’ne ait bir arama-kurtarma helikopteri gitti. Saat 14.30’da kaza yerine ulaşan helikopterdeki kurtarma ekibi enkazda üç şehidin naaşlarıyla karşılaştı. Daha sonra bölgeye kaza kırım ekibi de gitti. Uçağın düşüş nedeninin kara kutunun incelenmesi ve kaza karım heyetinin çalışmalarından sonra netleşmesi bekleniyor.
ŞEHİT ASKERLERİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU
Isparta Yalvaç’ta CASA tipi askeri eğitim uçağının düşmesiyle şehit olan askerlerin kimlikleri belirlendi. Hava Pilot Binbaşı Ümit Karamustafa, Hava Pilot Yüzbaşı Ali Şahin Odabaşı ve Hava Uçak Bakım Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Kadir Arlı’nın ailelerinin evlerine ateş düştü.
ACI HABER AİLESİNE VERİLDİ
Şehit Binbaşı Ümit Karamustafa’nın Ordu’nun Fatsa ilçesindeki baba evine ateş düştü.
Şehit Pilot Binbaşı Ümit Karamustafa
Binbaşı Ümit Karamustafa’nın şehit haberini alan yakınları ise baba evine akın etti. Şehit haberini Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ve protokol üyeleri Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’nde bulunan evlerine giderek acılı haberi baba Sebahattin Karamustafa’ya verdi. Aldıkları şehit haberiyle sinir krizleri geçiren şehit yakınlarına sağlık ekipleri müdahale etti.
Şehit düşen Binbaşı Karamustafa’nın evli ve iki çocuk babası olduğu öğrenildi.
MAHALLE SAKİNLERİ ŞEHİT AİLESİNİ YALNIZ BIRAKMADI
Isparta’da CASA tipi askeri eğitim uçağının düşmesi sonucu şehit olan Hava Pilot Yüzbaşı Ali Şahin Odabaşı’nın Ordu’daki baba ocağına ateş düştü. Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve askeri heyet, şehidin Altınordu ilçesi Yaraşlı Mahallesi’nde oturan anne ve babasına acı haberi vermek üzere eve gitti.
Şehit Pilot Yüzbaşı Ali Şahin
Acı haberi alan anne İnci ve baba Mustafa Şefik Odabaşı büyük üzüntü yaşadı. Anne babanın sağlık durumu 112 ekiplerince her an kontrol edilirken, olayı duyan mahalle sakinleri de eve akın etti. Şehidin evine Türk bayrağı asılırken, mahalle sakinleri de evlerini bayraklarla donattı.
Şehit Yüzbaşı Ali Şahin Odabaşı’nın evli ve bir çocuk babası olduğu öğrenildi.