Ordu Lezzetleri NTV’de

NTV’de yayınlanan “Avrupa’dan Anadolu’ya Doğal Lezzetlerin İzinde” programının Ordu çekimleri tamamlandı. "Avrupa’dan Anadolu’ya Doğal Lezzetlerin İzinde” adlı programın Ordu bölümü, Kasım ayı içinde NTV'de ekranlara gelecek.

0

Vali Seddar Yavuz’un daveti üzerine Ordu’ya gelen program ekibi, 4 gün boyunca Ordu’nun değişik noktalarında çekimler gerçekleştirdi.

18 yıldır Türkiye’de yaşayan gezgin-fotoğrafçı-şef Wilco van Herpen ile ünlü yönetmen Yüksel Aksu’nun birlikte sunuculuğunu yaptığı ve NTV’de yayınlanan “Avrupa’dan Anadolu’ya Doğal Lezzetlerin İzinde” programında; doğal ve kültürel mekanlar görüntülenirken, yöreye özgü ürünlerden de yemekler pişiriliyor.

Avrupa Birliği projelerin baz alındığı programda,  AB tarafından desteklenen projelerin başarı hikayeleri de ekranlara taşınıyor. Ordu’nun değişik yörelerinde çekimler gerçekleştiren program ekibi, çekimlerine, oya gibi işlenmiş mendereslerin bulunduğu Aybastı ilçesine bağlı Perşembe Yaylasından başladı. Daha sonra Ordu’da ekoturizmin ilk uygulandığı yerlerden birisi olan Fatsa’nın Kabakdağ mahallesi ile Karadeniz’in tek beyaz kumlu plajına sahip olan Çaka Plaji olmak üzere çekimler yapan ve 12 kişiden oluşan ekip, 4 gün boyunca Ordu’nun birçok noktasında gerçekleştirdikleri çekimleri tamamladı.

Vali Seddar Yavuz’un daveti üzerine Ordu’ya gelen  “Avrupa’dan Anadolu’ya Doğal Lezzetlerin İzinde” programın sunucuları gezgin-fotoğrafçı-şef Wilco van Herpen ile ünlü yönetmen Yüksel Aksu, program danışmanı Ümit Sezgin ve yönetmen Cansan Kudu, Vali Seddar Yavuz’u da makamında ziyaret ederek, gösterdiği yakın ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.

Yönetmen Cansan Kudu, program çekimi için Ordu’ya geçen yıl da geldiklerini söyleyerek, “Bu güzel, büyüleyici şehir bizleri öyle etkiledi ki, ikinci kez gelmek istedik. Davetiniz ve gösterdiğiniz yakın ilgiden dolayı da ekip arkadaşlarımız adına teşekkürlerimizi sunmak isterim” diye konuştu.

Ordu Yorum