Ordu’da kahvaltı nerede yapılır ?

0

Tüm haftanın stresinin atıldığı hatta özlediğimiz sevdiklerimizle bir araya gelme fırsatı bulduğunuz en dingin günlerden biridir pazar günü…’

Böyle günlerde kahvaltının saati sorulmadığı gibi bütün sevdiklerinde eğer sofraya dahil olduysa tam bir bayram sofrası tadında geçmesi mümkündür.

Ordu’da hem yöresel hem de doğa ile iç içe vakit geçirebileceğiniz mekanları sizin için hazırladık. İlk etapta listeyi 10 mekan ile sınırlamayı planlıyorduk ama alternatifler fazla olunca sizler için listeyi biraz daha geniş tutmaya karar verdik.

Umarız sizin için faydalı olduğu gibi güzel anılara şahitlik edecek sofralar olur.

1. OLIVE GRİLL FOOD CAFE

Yöresel tereyağlı kuzine ekmeğini ve peynir eritmesi efsanedir. Denize sıfır muhteşem Ordu manzarası ile size kahvaltıyı bütün güne yaymanız için en güzel etkendir.

2. FADİK ANA’NIN OCAĞI AYŞEGÜL’ÜN YERİ

Babannesinin evinde doğup büyüyen ve gelin olup çıktığı evi babannesi vefat ettikten sonra restore edip tam bir yöresel kahvaltı ile bütün bir hafta hizmet veren bir yerdir. Mevsimine göre çeşitlilik gösteren yöresel kahvaltıları ile çocukluğumuzda damağımızda kalan tüm lezzetleri bize hatırlatan sıcacık bir yerdir. Merkeze bağlı Kayabaşı köyünde bulunan mekana rezervasyonsuz gittiğinizde yer bulamama ihtimalini çok yüksektir.
Rezervasyon için tel: ‭0 (537) 283 13 80‬

3. ZİYAFET RESTAURANT (FATSA)

Haziran 2015’te açılan Ziyafet Restaurant, Bolaman’da mavi ile yeşilin iç içe olduğu, yeşilin içindeyken aynı anda denizin ferahlığını hissedebileceğiniz bir alana inşaa edilmiş. Deniz kenarında, şehirden uzak eşsiz bir kahvaltı keyfi yaşamak isteyenlere Ziyafet Restaurant’ı tavsiye ediyoruz.

4. ATABEYOĞLU LEZZET ÇİFTLİĞİ

Ordu şehir merkezinde bulunan Atabeyoğlu Lezzet Çiftliği, adı üstünde tam bir lezzet çiftliğidir. Bizden söylemesi serpme kahvaltısına pideyi de dahil ederseniz parmaklarınızı yiyebilirsiniz.

5. AKAMOY BOZTEPE

Ordu’ya Boztepeden kuşbakışı bakarak kahvaltı yapmak için en güzel yerlerden biridir. Ordu’da farklı bir kahvaltı lezzeti tatmak isteyenlere Hemşin sini köy kahvaltısı tavsiye ediyoruz.

6. SAKLIBAHÇE

Yazın deniz kenarın kurulmuş masalarında mis gibi doğaya karşı kahvaltı yapmanız mümkünken kışın kapalı mekanda da hizmet veren bir yerdir. Kahvaltı sonrası Yason’a karşı kahvenizi yudumlamakta size tüm haftanın yorgunluğunu attırır.

7. SERA BOTANİK

Perşembe’de yemyeşil bir botanik bahçenin içine girip kendinizi denizin üzerinde hissedeceğiniz şehre yakın gizli bir cennet Sera Botanik. Pazar günleri dışında da müdavimleri çoktur. Kahvaltınızı uzun zamanlara yaymak için bahaneler arayacağınız yerlerden biridir.

8. TOMUR CAFE

Ordu Plaj mevkii, sahil yürüyüş yolunda sabah yürüyüşünüzü yaptıktan sonra kahvaltınızı yapmak için ideal bir yer. Deniz kenarında harika Ordu manzarası eşliğinde kahvaltı yapmak isteyenler, enfes Aktaşlar pidesini de kahvaltılarına dahil edebilirler.

9. LEMAN KÜLTÜR

Leman Kültür’ün vazgeçilmez kahvaltılarına tanıklık edenler için şehrin en güzel yerlerinden birinde hizmet vermekte olan mekanı sadece pazar günleri değil tüm hafta boyunca sabah yürüyüşlerinizin ardından ziyaret edebilirsiniz.

10. GARDENYA

Sadece geceleri değil sabah kahvaltılarınızıda eşsiz kılacak bir mekan Gardenya. Menüsünde Ordu simitinden su böreğine kadar çeşitlilik gösterirken manzarası ile kahvaltı saatinizi tüm güne yaymak isteyebilirsiniz.

11. GESTO

Ordu şehir merkezinde bulunan Gesto, kahvaltı konusunda Orduluların beğenisini kazanmış bir kaç mekandan birisidir.

12. TOMBİŞBEY ALABALIK ÇİFTLİĞİ (GÖLKÖY)

Ordu’da şehir merkezinden uzakta Gölköy ilçesinde bulunan Tombişbey Alabalık Çiftliği, misafirlerine doğa ile iç içe eşsiz bir kahvaltı keyfi sunuyor. Şehir merkezine yaklaşık 1.5 saat uzakta olmasına rağmen köy kahvaltısı için burayı tercih edenlerin sayısı bir hayli fazla. Köy kahvaltısının haricinde gidecek olanlara alabalığın yanı sıra özellikle kiremitte kaşarlı mantarı özellikle tavsiye ediyoruz.

13. TEPE RESTAURANT BOZTEPE

Ordu’nun eşsiz güzelliğini en iyi görebileceğiniz yer olan Boztepe’de kahvaltı keyfini yaşamak isteyenlere önerebileceğimiz diğer bir mekanda Tepe Restaurant. Teleferik ile kolay bir ulaşım olanağı bulunan Boztepe Tepe Restaurant’da Ordu manzarası eşliğinde pazar gününün keyfini güzel bir kahvaltı eşliğinde çıkarabilirsiniz.

14. BOLAMAN YOSUN PİDE

Yazın kumsalına atılan masalarda kışında kapalı mekanında bütün günü geçirebileceğiniz bir mekandır. Genel olarak pidesi ile meşhur olan Bolaman Yosun Pide’de sevdiklerinizle birlikte güzel bir kahvaltı keyfi yaşayabilirsiniz.

15. PLAJ ET KAHVALTI

Sahil kesiminde hizmet veren mekan zengin menüsü çeşitlilik göstermektedir. Plaj mevkinde bulunan restoran ve kafeler arasında güzel bir tercih olduğunu söyleyebiliriz.

16. VONALI CELAL (PERŞEMBE)

Genel olarak turşusu ve balığı ile meşhur olan Vonalı Celal, hafta sonu kahvaltı yapmak isteyenler içinde güzel bir tercih. Özellikle eşsiz manzarası ve yöresel turşu kavurmaları ile misafirlerine güzel bir kahvaltı sunan Vonalı Celal’de kahvaltı haricinde size asıl önerimiz levrek buğlama olacaktır.

17. FATSALI HÜNKAR RESTAURANT (FATSA)

Fatsa’da size önerebileceğimiz mekanlardan biriside Fatsalı Hünkar Restaurant. Daha çok kebap ve pide çeşitleri ile misafirlerine güzel bir lezzet sunan Fatsalı Hünkar’da, hafta sonu deniz kenarında açık büfe tercihi ile güzel bir kahvaltı keyfi yaşayabilirsiniz.

18. ÇAKIRTEPE SAMİ SOSYAL PARK (ÜNYE)

Pidesi ile daha çok ön planda olan Çakırtepe Sami Sosyal Park, Ünyeliler için kahvaltı konusunda da vazgeçilmezler arasında yer alıyor. Eşsiz Ünye manzarası eşliğinde güzel bir kahvaltı keyfi yaşamak isteyenlere Çakırtepe Sami Sosyal Park’ı tavsiye ediyoruz.

19. MÜSTESNA KEBAP

Ordu’da Balıktaşı City’nin teras katına açılan Müstesna Kebap, kısa sürede Orduluların tercih ettiği bir mekan haline geldi. Adı üstünde kebap konusunda müstesna bir mekan olduklarını söylemek mümkün. Biraz iddialı olacak belki ama kebap konusunda Ordu’nun en iyisi diyebiliriz. Kahvaltı konusunda da gayet iyi olduklarını söyleyebileceğimiz Müstesna Restaurant, kahvaltı konusunda Ordulular için güzel bir alternatif.

20. FATSA ÇAMLIK TESİSLERİ

Fatsa’da deniz kenarında ve açık havada ailenizle birlikte güzel bir hafta sonu geçirebileceğiniz bir tesis. Güzel bir kahvaltının yanı sıra ailenizde hoşça bir vakit geçirebilir, hatta günün ilerleyen saatlerinde mangal keyfi yapabilirsiniz.

Hazırlayan : Derya Deniz GÜNEŞ