Ordu-Giresun Havalimanı TBMM Genel Kurulu’nda

Sisli ve yağışlı havalar nedeniyle uçuş iptalleri yaşanmaya devam eden Ordu-Giresun Havalimanını TBMM Genel Kuruluna taşıyan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Ulaştırma, Denizcilik Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’dan bilgi istedi.

0

Ulaştırma Bakanı Arslan’a daha önce soru önergesi de veren Torun, TBMM Genel Kurulunda söz alarak, Bakanın önergesine verdiği cevabında, uçuş iptallerine DVOR cihazı ile çözüm bulunacağını, bir taraftan da uçuş operasyonlarının daha verimli ve etkin gerçekleştirilmesi amacıyla ILS cihazının tesis edilmesi için montaj çalışmalarına başlandığı yönünde cevap verdiğini  ifade etti. Daha sonra basına yansıyan bilgilere göre havalimanına DVOR cihazının kurulduğunu, ILS sisteminin devreye girdiğini, tüm bunlara rağmen uçuş iptallerinin hala  yaşandığını söyledi.

“Uçuş iptalleri hala neden yaşanıyor?”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, takılan DVOR cihazının başka bir havalimanından sökülüp OGÜ Havalimanına takılıp takılmadığı, Ordu- Giresun Havalimanına RNP- AR Sistemini kurulmamış olmasının bu iptallere sebep olarak gösterildiğini, bir milyon yolcu kapasitesine ulaşan OGÜ’ye bu sistemin kurulması ile ilgili bir çalışma olup olmadığını konularında Bakandan cevap istedi.

ORDU YORUM