Ordu Boztepe Kamp Alanı İncelemesi

Ordu’da bulunan Boztepe şehri kuş bakışı izleme fırsatı veriyor. Peki siz bu manzarayı çadırınızın manzarası yapmak istemez misiniz ?

0
Ordu’da bulunan Boztepe şehri kuş bakışı izleme fırsatı veriyor. Peki siz bu manzarayı çadırınızın manzarası yapmak istemez misiniz ? Çadırınızı açıyorsunuz ve bütün Ordu ayaklarınızın altında.. Cevabınız evet ise Boztepe’de muhakkak kamp yapın. Bulunduğunuz konum normalde yoğun ve kalabalık olan şehir hayatını, aslında ne kadar da sakinmiş gibi göstermesine sebep olabilir. Boztepe’de çayınızı demleyip gece şehre karşı içmeyi, sabah gözlerinizi bu harika manzaraya açmayı bence daha fazla ertelemeyin. En kısa zamanda giderek bunu tecrübe edin derim.
NEREDE KAMP YAPABİLİRİZ ?
Boztepe’de kamp yapmak için bir kaç nokta var aslında. İsterseniz arkadaki ormanlık alanda, isterseniz de işletmelerin olduğu tarafta kamp yapabilirsiniz. Size ne yaptığınızı soran olursa kamp yapacağınızı tatlı bir dille anlatırsanız hiç bir sorun çıkmaz.
ALIŞVERİŞİ NEREDEN YAPABİLİRİZ ?
Boztepe’de alışveriş için küçük işletmeler var ama kamp alışverişi için pek uygun olduğunu düşünmüyorum. Siz kamp alışverişini merkezde yapıp buraya gelmesiz sizin açısınızdan daha iyi olur.
KAMP İÇİN ÜCRET ÖDENİYOR MU ?
Hayır. Kamp için bir ücret ödemiyorsunuz.
ZEMİN DURUMU ?
Toprak zemin. Uyku için sorunsuz.
TEMEL İHTİYAÇLAR ?
Tuvalet ihtiyacınızı oradaki işletmelerden karşılayabilirsiniz. Alanda aydınlatma var ama elektrik yok. Şarj sorunu ve çeşme için yine işletmelerden ricada bulunabilirsiniz.
ATEŞ VE YAKACAK TEMİNİ ?
Kontrollü bir şekilde ateş yakabilirsiniz. Yakacak teminini arkadaki ormanlık alandan kuru odunlarla karşılayabilirsiniz.
ŞEBEKE SORUNU YAŞANIYOR MU ?
Hayır. Şebeke sorunu yaşanmıyor.
YABAN YAŞAM ?
Yaban yaşam açısından bir sorun yaşamadım. Bölgede bolca köpekle karşılaşabilirsiniz.
KAMP DIŞINDA ETKİNLİKLER ?
Çayınızı demleyip manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Eğer yükseklik korkunuz yoksa yamaç paraşütü de yapmanız mümkün. Boztepe’de küçük yürüyüşler gerçekleştirebilir ve küçük hediyelik eşya satan dükkanları gezebilirsiniz.
NASIL ULAŞABİLİRİZ ?
Boztepe’ye ulaşmak için iki yol var. Birisi araç diğeri ise teleferik ile. Araç yolu onarılmış ve temiz bir yolu var. Yol yaklaşık 20 dakika sürüyor ve Boztepe’ye ulaşıyorsunuz. Teleferik için ise bilet almanız gerekiyor. Bu yolculukta yaklaşık 8 dakika sürüyor. Bütün yolculuklarım otostop ama teleferiğe otostop pek mümkün olmuyor 🙂

Volkan ABDİOĞLU / kampharitam.com