“Millet Düzü” Geri Geliyor !

0

Haziran ayında yıkılacak olan 19 Eylül Stadyumu’nun yerine herhangi bir yapının yapılmayacağı belirtilirken, çocukların koşup oynayacağı, şehrin nefes alacağı bir yeşil alanın halka sunulacağı kaydedildi.

Geçmiş yıllarda olduğu gibi 19 Eylül Stadyumu’nun arkasına küçük bir saha yapılarak ‘Millet Düzü’ heyecanının yaşatılacağı aktarılırken, Başkanı Enver Yılmaz, Durugöl’de inşası devam eden 22 bin seyirci kapasiteli yeni Ordu Stadının Haziran ayında tamamlanmasıyla birlikte mevcut 19 Eylül Stadının yıkım işleminin gerçekleşeceğini söyledi.

66 dönümlük alan üzerine kurulu stadın sadece tribünlerinin ve etrafındaki yapıların yıkılacağını belirten Başkan Yılmaz, “Durugöl’de inşası devam eden Yeni Ordu Stadımız, Türkiye’de tamamı devlet tarafından yapılan tek stat. Devletimize ait olan 19 Eylül Stadının bulunduğu alanı ise devraldık. Yeni Ordu Stadının inşası 2018 yılı Haziran ayında tamamlanacak. Stadımızın hizmete girmesi ile Haziran ayında, çevresiyle birlikte 66 dönümlük bir alanda kurulu olan mevcut 19 Eylül Stadının yıkımını gerçekleştireceğiz. Mevcut stadın içerisindeki yeşil alan ve yürüyüş yolu aynen kalmak şartıyla sadece tribünleri ve etrafındaki yapıları yıkacağız” dedi.

ORDU HAYAT