Türkiye’nin en iyi 10 çadır alanı

0

Yıl boyu süren yorgunluğunuzu oteller, tatil köyleri ya da kalabalık yerlerde geçirmek istemiyorsanız size doğayla baş başa kalabileceğiniz önerilerimiz var. Deniz, orman ve temiz havanın bol olduğu kamp alanlarını deneyin. Hem de az para ödeyin. Çadır, karavan ve bungalovlarda kalabileceğiniz en iyi adresleri jürimiz sizin için seçti.

Türkiye’nin en iyi 10 çadır alanı CUNDA ADA KAMPING BALIKESİR 30 TL

Mavi Bayrak’lı Ortunç’un yanında bulunuyor. Adalar ve Midilli manzaralı. Elektrik, su ve tuvalet çadırlar için ücretsiz. Buzdolabı ve çamaşır makinesini ek ücretle kullanabilirsiniz. 6 – 10 yaş arası çocuklar ayrı çadırda kalacaklarsa yüzde 50 indirim uygulanıyor. Çadır alanının yanı sıra bungalovları da bulunuyor.

Türkiye’nin en iyi 10 çadır alanı KAŞ KAMPİNG / ANTALYA – 35 TL

30 yıldır kamp severlerin Akdeniz’deki uğrak yeri. Denize sıfır konumdaki alanda çadır, karavan ya da ağaçların arasında yer alan bungalovlarda konaklama imkanı var. Yemek için restoranı da mevcut. İnternet, elektrik, su ve tuvaleti ücretsiz kullanabiliyorsunuz. Buzdolabı ve çamaşır makinesi için ek ücret ödemeniz gerekiyor.

Türkiye’nin en iyi 10 çadır alanıHIZIR KAMP / BALIKESİR – 70 TL

Kirişlik Vadisi üzerinde kurulu kamping Kaz Dağları’ndan gelen temiz havayla dolu. Sık ormanlarında yürüyüşe çıkıp doğayı keşfedin ve kampın içinde akan Zeytinlik Çayı’nın serin sularında yüzün. 29 Temmuz – 2 Ağustos arası ‘Berivan Aslan Sungur ve Naz Şarman ile Yoga Kampı’ etkinliği var. Fiyatlara kahvaltı, akşam yemeği ve elektrik dahil.

Türkiye’nin en iyi 10 çadır alanı YEDİGÖLLER MİLLİ PARKI BOLU 15 TL

Park içerisinde bir tesis yok. Çadırı yanınızda götürmeniz şart. Çadır başı 15 TL veriyorsunuz. İstediğiniz yere konuşlanabilirsiniz. Çam, köknar, ıhlamur, gürgen ve meşe ağaçları etrafınızı sarmış durumda. Her birinin farklı hikâyesi olan yedi göl manzarası eşliğinde konaklayın. Parkın içerisinde yer alan üretim çiftliğindeki geyikleri de görebilirsiniz.

Türkiye’nin en iyi 10 çadır alanı BOZCAADA ADA KAMPING ÇANAKKALE 25 TL

Ada’nın güneyindeki kamp alanında çadır, karavan veya bungalovlar bulunuyor. Denize çok yakın ve etrafı ağaçlarla çevrili. Gün boyunca restoranı açık. Ortak alanlarda yemeğinizi de hazırlayabilirsiniz. Evcil hayvanınızla da kalabilirsiniz.

KABATEPE ORMAN KAMPI ÇANAKKALE 20 TL

Milli Park içerisinde bulunan tesiste çadırda veya karavanda konaklayabilirsiniz. Market, restoran, duş, tuvalet ve mutfak var. Gelibolu Yarımadası’nın yeşillik ve denizin mavisini bir arada göreceğiniz eşsiz bir kamping. Ancak bu yıl altyapı sorunları nedeniyle şimdilik kapalı.

KELEBEKLER VADİSİ / MUĞLA – 70 TL

Etrafındaki kayalıklar sayesinde izole konumda kalan vadi sıcak yaz günlerinde serin bir hava sunuyor. Açık büfe kahvaltı, akşam yemeği, duşlar, tuvalet, elektrik ve çadır fiyata dahil. Ayrıca gün boyu snack bar ve restoranından da yararlanabilirsiniz. Gece yıldızları seyretmeyi unutmayın.

CLIMBERS GARDEN / ANTALYA – 5 TL

Kendi çadırınızda 5, mekânanınkinde 21 TL’ye konaklayabilirsiniz. Mutfak, buzdolabı, internet, duş, elektrik ve tuvalet fiyata dahil. Ek bir ücretle rehber eşliğinde dağ tırmanışı yapabilirsiniz.

AKYAKA ORMAN KAMPI / MUĞLA – 35 TL

Alana girdiğiniz andan itibaren kendinizi yeşilin ve mavinin ortasında bulacaksınız. Kamp alanı denize yukarıdan bakıyor. Gün batımını izlemek için mükemmel bir açı… Çadır, karavan ve taş evlerde kalabilirsiniz. Duş, elektrik ve tuvalet fiyata dahil.

MOCAMP OLYMPOS / ANTALYA – 25 TL

Çadır yerleri zeytin ve keçiboynuzu ağaçları altında ve denize 10 metre uzaklıkta. Çadır, karavan ve bungalovlarda konaklayabilirsiniz. Tarihi kalıntıların yakınındaki kampta duş, tuvalet, mutfak, buzdolabı, çamaşırhane, bulaşıkhane, elektrik ve plaj hizmeti ücrete dahil.