Gülyalı’da 100. Yıl Coşkusu

0
Gülyalı Belediyesi, Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcının 100’üncü yılı nedeniyle ilçede etkinlik düzenledi. Gülyalı Atatürk Parkı’nda saat 21.00’de başlayan, yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı etkinliklerle vatandaşlar dolu dolu bir gece yaşadı. Gülyalı Halk Eğitim Merkezi El Sanatları kursiyerlerinin el emeği ürünlerinin stantları, hemen karşısında Atatürk fotoğrafları sergisinin açılışıyla başlayan etkinliklerde, Karagöz Hacivat, Orta Oyunu, Aşuk ile Maşuk gibi geleneksel sahne sanatlarının gösterileri izleyicileri kahkahalara boğdu.
Etkinlik sahasında Palyaço’yla sosis balon ve yüz boyama etkinlikleri çocukları eğlendirdi. Akabinde Anadolu Kültür Sanat ve Spor Kulübü’nün değerli ses ve sanatçılarının Türk Halk Müziği Konseri gerçekleşti. Sevilen türkülerle geceye damga vuran konser ekibine vatandaşlar da eşlik etti.
Etkinliklerin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Ulaş Tepe, “Gülyalı’da çok uzun zamandır sanata ve kültüre dair etkinlikler yapılmıyordu. Bundan sonra millî günlerimizi yüceltecek, insanlarımızı eğlendirecek etkinliklerle sizlerle olacağız” dedi.
ORDU OLAY