Fotoğraf Yarışmasının 3.’sü Düzenleniyor

0

Fotoğraf sanatı aracılığıyla Ordu ilinin doğal güzellikleri ve kültürel öğelerini belgeleyerek tanınırlığını artırmak, kente ait bir görsel bellek oluşturmak amacıyla Ordu Büyükşehir Belediyesi, ORBEL A.Ş. ve OFSAD tarafından organize edilen “4 Mevsim Ordu Ulusal Fotoğraf Yarışması”nın 3.sü düzenleniyor.

SON BAŞVURU 31 ARALIK 2017’DE

2015 yılında ilki düzenlenen ve 2016’da ulusal boyuta taşınan yarışmanın başvuruları 17 Şubat 2017 tarihinde başladı. 31 Aralık 2017 tarihine kadar kayıtların alınacağı yarışma, 15 Ocak 2018’de yapılacak jüri toplantısının ardından 22 Ocak 2018 tarihinde sonuç bildirimiyle sona erecek.

FOTOĞRAFLARDA ORDU HER YÖNÜYLE ANLATILIYOR

Yarışmaya Ordu’nun 19 ilçesinde bulunan tarihi yapıları (köprüler, camiler, kiliseler, kaleler ve mağaralar ile ilçelerin öne çıkan tarihi mirasları), doğal güzellikleri (dağlar, yaylalar, göller, akarsular, şelaleler, mağaralar vb.), bölgeye ait kültürel öğeleri (yöresel yemekler, tarım, hayvancılık, balıkçılık faaliyetleri, gelenekler, halk oyunları, düğünler, asker eğlenceleri, kına geceleri, tarım aletler ve el sanatları vb.), yaban hayvanları, endemik bitkileri, Ordu’ya özgü yaşam faaliyetleri ve mahallelerdeki sosyal hayatı anlatan belgesel niteliğinde fotoğraflar katılabilecek.

FOTOĞRAFLAR ŞUBAT 2018’DE SERGİLENECEK

Yarışmaya katılan ve seçici kurul jüri üyeleri tarafından değerlendirilecek olan fotoğrafların dereceye girenleri belirlenecek. Yarışma sonucunda derece alan ve sergilenmeye layık görülen fotoğraflar, Şubat 2018’de Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi’nde sergilenecek.

18 yaşını dolduran herkes, en fazla 4 adet renkli fotoğrafla yarışmaya ücretsiz başvurabilecek.

Yarışmada dereceye giren kişilere verilecek ödüller ise şu şekilde:

Birincilik              5.000 TL

İkincilik 3.000 TL

Üçüncülük           2.000 TL

Jüri Özel Ödülü   1.000 TL (İnsanlı veya insansız hava aracı vb. özel donanımla havadan veya su altından çekilen bir fotoğrafa verilecektir.)

Jüri Özel Ödülü (Kış)         1.000 TL

Jüri Özel Ödülü (İlkbahar)              1.000 TL

Jüri Özel Ödülü (Yaz)        1.000 TL

Jüri Özel Ödülü (Sonbahar)           1.000 TL

Sergileme (En fazla 100 eser)       150 TL

SEÇİCİ KURUL JÜRİ ÜYELERİ

Prof. Dr. Ata Yakup Kaptan Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi

Servet Güngör Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı

Nurullah Yaldız Ordu Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü

Sertaç Özmutlu OFSAD Yönetim Kurulu Başkanı

Mehmet Koray Kılıç ORBEL A.Ş.