Fındık 15 Lira Olacak!

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, “24 Haziran'da Muharrem İnce, Allah'ın izni ile cumhurbaşkanı olursa ağustosta fındık 15 lira olacak. İsteyen alır, isteyen almaz. Kalırsa devlet alacak” dedi.

0
CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Düzce’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirip, sorular yönelttiği konuşmasında fındık fiyatının 15 lira olacağını, satılmazsa devletin satın alacağını söyledi. Fındık fiyatının 15 lira olacağının, satılmazsa devletin satın alacağının sözünü veren İnce, “24 Haziran’da Muharrem İnce, Allah’ın izni ile cumhurbaşkanı olursa ağustosta fındık 15 lira olacak. İsteyen alır, isteyen almaz. Kalırsa devlet alacak. Bu, Türkiye’de 6 milyon kişiyi ilgilendiriyor. Bir köylü çocuğu olarak söz veriyorum. Köylüyü, orman köylüsünü, çiftçiyi ezdirmeyeceğiz.
16 yıl sonunda bir değişiklik yaptığınızda, yeni bir kişiyi seçtiğinizde ne olacak benim farkım? Ben size anlatayım. Bir, türbanlı- türbansız ayrımı olmayacak. İki, ‘Her şeyi ithal ederiz’ yok öyle bir şey. Her şeyi üretiriz. Üç, oyun başlayınca kural değişmeyecek. Bir iş adamı yatırım yapacak. Çalışmalarını yapıyor, tam başlayacak kural değişiyor. Böyle bir şey olmayacak. Dört, çocuklarımızın gireceği sınava 9 ay, 7 ay, 4 ay, 2 ay kala değişiklik olmuş. Maç başlamış kuralı değiştiriyorsunuz. Siz 24 Haziran’da sınava girecektiniz şimdi kabine gireceksiniz. Sizle dalga geçiyorlar. Siz de bunları paketleyin” diye konuştu.
ORDU OLAY