Eko Turizmin Gözdesi Kabakdağı

0
Fatsa ilçesine bağlı Kabakdağı Mahallesi,  birçok akademisyen ve turizmcilerin katılımıyla üç gün sürecek olan etkinlikle kendisini tanıtacak. Tarihi, doğası, örf ve adetleri ile katılımcılara Kabakdağı ile ilgili bilgiler aktarılacak. Etkinliğin birinci gününde heyet tarihi meydan, organik fındık bahçesi, şehitler ormanı, Fehmi Gündüz Ev Otel ziyaret edilerek, incelemelerde bulundu. Ardından ise DOKA, DOKAP, TKDK, Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Kırsal Turizm Derneği ile Kabakdağı Düşünce Kulübü’nün katılımıyla toplantı düzenlendi.
Bugün yoğun katılım
Etkinlikler çerçevesinde ise heyet bugün;  yaklaşık 3 saat boyunca suda yürüyüş yapacak. Ardından ise Ünye Müzesi, Kadılar Yokuşu, Orta Çarşı, Bolaman Haznedaroğlu Konağı ve Yason Kilisesi’ni ziyaret edecek. Ardından heyet Ordu Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek olan konsere katılacak.

Çarşamba günü organik pazarı açacaklar
Etkinliğin son gününde ise yarın heyet ilk olarak Perşembe Yaylası’na çıkacak. Ardından Fatsa Gaga Gölü, Fatsa Organize Sanayi Sitesi,  Dr. Osman Hanigaz Evi’ni ziyaret edecek. Saat 16.30’u gösterdiğinde ise heyet Kabakdağı Pazar Yeri’nin açılışını gerçekleştirecek.  Heyet son olarak Hayat Oksijen Resort’u ziyaret edecek.
ORDU OLAY