Efsane Orduspor’la Yeniden Dirildik

Mor Menekşeli Kadınlar belgeseli için yıllar sonra 19 Eylül Stadı’nda sahaya çıkan efsane Orduspor kadrosu unutulmaya yüz tutan şehrin ortak ruhunu, ortak heyecanını yeniden hatırlattı.

0
Güzel Ordu Kültür ve Sanat Derneği’nin hazırladığı Mor Menekşeli Kadınlar belgeselinin çekimleri için oynan maçta Ordu tarihi bir gün yaşadı. 1967 yılında kurulan Orduspor’un ilk dönem futbolcu ve yöneticileri ile son yıllarına kadar top koşturan futbolcuları 19 Eylül stadında bir araya geldi. Mor ve Beyaz adını taşıyan iki takım halinde sahaya çıkan Orduspor’un eski futbolcuları bir devresi 15 dakika olan iki devreli bir maç yaptı. Karşılaşma 2-2 berabere bitti. Daha sonra Orduspor’da son 15 yılda görev alan futbolculardan kurulu kadro yine iki takım halinde karşılaştı.

UNUTALMAYACAK BİR GÜN
Sahada bu birlik ve beraberlik yaşanırken tribünde ayrı bir coşku vardı. Orduspor’un kuruluşundan bu yana eski futbolcuların son kez sahaya çıkması Ordululara duygusal anlar yaşattı. Tribünde kadın taraftarlar ile Fidangör Taraftar Grubu çoğunluktaydı. Eski futbolcuları tanıyan dostları, arkadaşları birbirleriyle hasret giderdi, Geçmiş yılları konuştular. Maç için İstanbul, İskenderun, Ankara, İzmir gibi Türkiye’nin değişik yerlerinden Ordu’ya gelen taraftarlar oldu.  Unutulmayacak tarihi bir gün yaşandı.

‘YAŞASIN’  ORDUSPOR
Bir zamanlar üç büyüklere kök söktüren Orduspor bugün arzu etmediğimiz çok kötü durumda. Umarız bu bir başlangıç olur, geleceğe dönük bir heyecan yaratır. Şehrin ortak ruhu yeniden dirilir. Orduspor eski günlerine tekrar döner. Bu umutla, bu düşünceyle sahaya çıkan futbolculara stada gelen taraftarlara ve bu organizasyonu hazırlayan Güzel Ordu Kültür ve Sanat Derneği’ne minnetlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz. En büyük markamız Orduspor. Ordu şehrinin ruhu Orduspor. Yaşasın Orduspor.
ORDU OLAY