Çikolata Park Ağustos Ayında Bitiyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Gülyalı ilçesine yapılacak olan Çikolata Park Projesi’nin ağustos ayı içerisinde tamamlanması hedefleniyor.

0

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Gülyalı ilçesine yapılacak olan Çikolata Park Projesi’nin ağustos ayı içerisinde tamamlanması hedefleniyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Gülyalı ilçesine yapılacak olan Çikolata Park Projesi’nde çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Ağustos ayına kadar tamamlanması planlanan Çikolata Park Projesi’nde restoran, nikâh salonları ve çok amaçlı salonların gaz beton duvar imalatları, alçı asma tavan işleri ve çok amaçlı salonun ilave çelik konstrüksiyonlarla büyütülmesi çalışmaları devam ediyor. A, B ve C blokların teras çatısındaki parapet korkuluklarının yapılması, yalıtım işleri, B1 ve B3 blokların seyir teraslarının demir ve beton imalatları ile satış birimlerinin birleştirilmesi çalışmaları kapsamında temel imalatları yapılıyor. A-B1 blokta bulunan restorana ait elektrik ve mekanik tesisat işleri, peyzaj düzenleme altyapısı için gerekli olan tesviye kazısı ve dolgu imalatları gerçekleştiriliyor.

Çalışmalar daha da hızlanacak

Yüzde 50’si tamamlanan projeyle ilgili açıklamalarda bulunan Gülyalı Belediye Başkanı Talip Şen, “Büyükşehir Belediyemiz tarafından Çikolata Park Projesi’nin ihalesi yapıldı. Müteahhit firma iki aydır mevsim koşullarına rağmen çalışmalarına devam ediyor. Şu anda kapalı mekanlarda çalışılıyor. Şu anda çok amaçlı salon, iki nikah salonu, restoran, cafe ve umumi kapalı mekanlarda inşaat çalışmaları aralıksız devam ediyor. Ayrıca saha üzerinde de yapılacak olan yeşil alanlarla ilgili çalışmalara makinelerle devam ediliyor. Havaların açmasıyla birlikte çalışmaların daha da hızlanacağını düşünüyoruz” dedi.

Cazibe merkezi olacak

Projenin tamamlanmasıyla bölgenin cazibe merkezi haline geleceğini ifade eden Şen, “Yıllık ortalama 200 bin ton ile dünyada en çok fındık üretimi yapılan Ordu’da hayata geçirilecek bu proje ile ilimizin en önemli tarımsal ürünü olan fındığa değer katıp, fındığın tanıtımını yaparak, tüketimini artırmaya yönelik farklı uygulamalar geliştireceğiz. Bu proje ile bölgedeki fındık satışı ve fındıklı ürün çeşitliliğini artırmanın yanı sıra Ordu’nun turizm ve ekonomik yapısına önemli etkiler yapacak bir cazibe alanı oluşturmayı hedefliyoruz. Burası aynı zamanda insanların kent ortamından uzaklaşıp deniz ve yeşille çevrili bir mekanda çikolata tadında vakit geçirebileceği bir dinlenme alanı olarak da hizmet verecek” diye konuştu.

8 bloktan oluşacak

Yapılan revizyonla birlikte 8 blok olarak planlanan projede A ve B1 Blok, 938 metrekare kapalı alana sahip olup 320 metrekare restoran, mutfak, çocuk oyun alanı, bay ve bayan WC, bay ve bayan mescit ve abdest alma yerleri, depolama alanları, personel odası ve ofislerden oluşacak. B3 Blok, 550 metrekare kapalı alana sahip olup 367 metrekare çok amaçlı salon, bay ve bayan WC, fuaye, depo, elektrik odası ve kulisten meydana gelecek. C Blok, 370 m2 kapalı alana sahip olup içerisinde 117 metrekare ve 81 kişilik, 192 metrekare ve 156 kişilik olmak üzere toplam iki adet nikâh salonu, bekleme salonları, bay ve bayan WC yer alacak. Satış birimlerinin faaliyet göstereceği E ve F Blok’ta ise 1 adet 47 metrekare, 3 adet 117 metrekare, 1 adet 164 metrekare ve 3 adet 288 metrekare satış birimi yapılacak. B2 Blok geçiş alanı, D Blok ise seyir terası olarak hizmet verecek. B1, B3 ve C Bloklarda da seyir terasları olacak. Çevre düzenlemesi kapsamında ise sert zemin kaplamaları, yeşil alanlar, çocuk oyun alanları, 30×50 metre ölçülerinde sentetik çim yüzeyli halı saha ve halı sahaya ait giyinme odası, 1 adet akrilik zemin kaplamalı basketbol ve voleybol sahası, çevre duvarı ve ferforje imalatları, çevre aydınlatma elemanları ve giriş takı yapılacak.