Çevre Yolu 1.Etabı Hizmete Açıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasının ardından, yıllardan beri tamamlanıp hizmete girmesi beklenen tarihi projelerden birisi olan Ordu Çevre Yolunun 1. etabının açılışını gerçekleştirdi.

0
Ordu Çevre Yolunun 1. Etabı, canlı yayın bağlantısı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan, Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu ve beraberindekilerin kurdele kesmesi ile hizmete sunuldu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılışı gerçekleştiren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan ve beraberindekilere teşekkür ederek, 40 dakikalık şehir içi geçiş trafiğinin 10 dakikaya düştüğünü söyledi. Erdoğan, Ordu Çevre Yolu 1. Etap açılışının Ordu’ya hayırlı olmasını diledi.
1 MİLYAR LİRA HARCANDI
Toplam uzunluğu 21.4 kilometre olan Ordu Çevre Yolu’nun birinci etabı olan 10.7 kilometrelik bölümü tamamlandı. 1.9 milyar TL’lik yatırım yapıldığını şimdiye kadar 1 milyar TL’nin üzerinde harcama yapıldı.
Çevreyolu, Perşembe kavşağından başlayacak. Terzili Mahallesi sınırları içerisinden geçerek sahil yoluna bağlanacak. Açılısı yapılacak olan ilk etapta toplam uzunluğu 6.5 kilometre olan 3 adet çift tünel, uzunluğu 44 metre olan bir köprü, uzunluğu 2,5 km olan 5 adet çift köprü, 2 tanesi köprülü olmak üzere 6 adet kavşak bulunuyor. Çevreyolunun hizmete girmesinin ardından Altınordu şehir içi trafiğinde rahatlama sağlanması hedeflenirken, büyük yakıt tasarrufu sağlanacak.
Ordu Gazete