Çavuşlar Şelalesi’nin çehresi değişiyor

0

Altınordu Belediyesi ile Ordu Çevre Ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün çabaları ile keşfedilerek Ordu turizmine kazandirilan “Çavuşlar Şelalesi” Altınordu’nun gözde turizm mekanlarindan biri olmaya hazırlanıyor.

Çavuşlar Şelalesi’nde yapılan çalışmaları yakından takip eden Altınordu Belediye başkanı Engin Tekintaş, şelalede incelemelerde bulundu. Gerçekleşen inceleme ziyaretinde başkan Tekintaş’a, Devlet Su İşleri Ordu İl Müdürü Mehmet Kurul ve mahalle sakinleri eşlik etti.

Altınordu’nun en özel mekanlarından olacak

Çavuşlar Şelalesi’nin yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olduğunu aktaran başkan Tekintaş, “Çavuşlar Şelalesi, Çiseli Şelalesi ile birlikte Altınordu’muzun önemli doğal güzelliklerinden bir tanesi. Şelale, yaz aylarında yaptığımız çalışmalar sonucunda çevre illerden ve özellikle İstanbul’dan ve yurt dışından birçok misafiri ağırladı. Biz de bu durumu göz önünde bulundurarak yaptığımız incelemeler sonucunda Devlet Su İşleri ile işbirliği içerisinde çalışmalar yürüteceğiz. Özellikle kenar takiplerini de yapacağimiz Çavuşlar Şelalesi’nde heyelan problemini de ortadan kaldırmış olacağız. Bu işlemlerin ardından ilerleyen süreçte şelale alanını, yemek yeme mekanlarıyla, istirahat mekanlarıyla ve otoparklarıyla çok özel bir mekana dönüştüreceğiz ve burayı hem ziyaret alanı olarak hem de turizm mekanı olarak ilçemize kazandırmış olacağiz” dedi.

ORDU OLAY