Çambaşı Yaylası Kapılarını Açtı

0
Doğal güzelliğiyle yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekanı olan Çambaşı Yaylası’nda sezon açıldı. Kayak merkezinin yaz aylarında açık olacağı belirtilirken, geçen yıl 1 milyon ziyaretçinin uğradığı yaylada bu yıl hedef 1 milyonu geçmek.
72 obası bulunan Çambaşı Yaylası’nın her yaz döneminde yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çektiğini söyleyen Kaya, konaklamanın yeterli olmadığını yapılacak 5 yıldızlı otelle sorunun tam anlamıyla çözüleceğini kaydetti.
“Turist akınına uğrayacak”
Yaz sezonunun güzel geçmesini beklediklerini aktaran Başkan Kaya; “Çambaşı Yaylası’nda yaz sezonu hazırlıklarımız sürüyor. Turist akınına uğrayacak şekilde hareket ediyoruz. 28-29 Temmuz’da yapacağımız şenliklerimizle beraber turistlerimiz, Çambaşı Kayak Merkezimizde, yaylalarımızda, otellerimizde ve doğa yürüyüşleriyle güzel vakit geçirecekler. Çok güzel bir sezon olmasını bekliyoruz.” Dedi.
“1 milyon ziyaretçiyi geçeriz”
Çambaşı’nın gelişmesiyle turist sayısının da artacağını söyleyen Kaya, şunları kaydetti; “Yerli ve yabancı turist olarak 1 milyon ziyaretçiyi geçmeyi hedefliyoruz. Bu rakam yukarı çıkar ama aşağıya inmez. Geçen sene de Çambaşı Yaylası’na 1 milyon yerli ve yabancı turist gelmişti. Bu sene yabancı turisti biraz daha fazla bekliyoruz. Özellikle Arap turistlerden daha çok beklentimiz var. Bu yaz 1 milyon turisti geçeceğimize inanıyorum. Kalitesi artmış, müşterisine daha iyi hizmet eden, hijyenik, tertipli, temiz hava ve güvelikli ortam bulduklarında Çambaşı Yaylasını daha fazla kişini ziyaret edeceğini düşünüyoruz. Bu hem iş yerlerimiz hem de Ordumuz açısından iyi olacak.”
Çambaşı Kayak Merkezi’nin yayla ile iç içe olması nedeniyle hem kış hem de yaz döneminde sosyal tesis ve teleferiklerin kullanılabileceğini söyleyen Kaya, yazın da açık olacak kayak merkezinin turizme katkısının olacağını dile getirdi.
“Araplar yatırımı düşünüyor”
Arapların da Çambaşı Yaylası’nı sevdiklerini aktaran Başkan Kaya; “Arap turistlerin Çambaşı Yaylası için yatırım planları var. Çalışmaları devam ediyor. Eğer süreç içerisindeki çalışmaları aşabilirlerse, yatırımları yapabilirler. Kiralama sistemi, satın alma ve ortak çalışma konularında çalışmaları var. Bizde takip ediyoruz. Bilgi alışverişi yapıyoruz.” diye konuştu.
“100 bin kişi konaklar”
Yapılacak 5 yıldızlı otelle konaklama sorununu da aşacaklarını belirten Kaya, “En yetersiz bölümlerimizden bir tanesi konaklama. Konaklama için şuan mevcut otellerimiz var. Ama yeterli değil. Bunun daha fazla artırılarak devam etmesi lazım. Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ordulu iş adamlarımız ve aynı zamanda bizim de ortak olduğumuz 5 yıldızlı otelin de akşama sabaha temeli atılacak. Bu otel yapıldıktan sonra konaklama problemi de ortadan kalkmış olacak. Bu sene ortalama 100 bin kişinin Çambaşı Yaylamızda konaklamasını bekliyoruz.” Şeklinde konuştu.
Ordu Hayat / Adnan Alparslan (Özel Haber)