Çambaşı Kayak Merkezine Yoğun İlgi

0
Çambaşı Kayak Merkezi’nde yeni sezon coşkulu bir şekilde başlarken, Ordulu vatandaşlar başta olmak üzere ilgi gayet yüksek. Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya, kayak merkezinde hiçbir sorun olmadığını belirterek, vatandaşların eğlenebileceği bir ortam oluşturulduğunu söyledi.
Çambaşı Kayak Merkezi’ne ilk 2 haftada yoğun bir ilginin olduğunu aktaran Başkan Kaya, çok sayıda vatandaşın da havayoluyla il dışından kayak merkezine gelmek istediğini dile getirdi.
“Her şey yolunda”
‘Çambaşı Kayak Merkezi’nde bu yıl sezona iyi başladık’ diyen Kaya, şunları kaydetti; “Kar kalitesi ve kalınlığı gayet güzel. Şuan tesisimiz, telesiyej ve sosyal tesisleriyle hazır. Kayak yapmak isteyen vatandaşlarımızın tüm kıyafetlerinin olduğu ve güzel bir organizasyonun yapıldığı bir ortam olarak her şey hazır. Vatandaşlarımızı kayak merkezine çıkıp eğleneceği bir ortam var.”
“İlgi çok yüksek”
Kayak merkezinde her türlü tedbirlerin alındığına değinen Kaya; “Kayak merkezinde ilk haftanın yılbaşına denk gelmesi ve kar kalınlığının da kayak yapmaya uygun olması sonucu yoğun bir ilgi oluştu. Ordu’da, Karadeniz’de kayak tesisi varmış dedirtecek şekilde dışarıdan gelecek misafirlerimizi de ağırlayacak ortamı hazırlayarak güzel bir alan oluşturduk. Ordulu hemşehrilerimizin ilgisi çok yüksekti. İl dışından kayak merkezine gelmek isteyen vatandaşlarımız var. Uçak seferleriyle alakalı, hangi saatten gelirsek, kayak merkezine ulaşabiliriz diye soranlar var. Bundan sonra Ankara, İstanbul ve diğer illerden havayoluyla kayak merkezimize ciddi derecede gelecek misafirlerimiz olacağını tahmin ediyorum.” dedi.
“Havaalanından sonra en büyük değer”
Yener Kaya; “Çambaşı Kayak Merkezi, Ordu’da yaz gibi kışın da rahatça vakit geçirilmesi adına düşünülen, hayal edilen bir projeydi. Gerçekleşti. Havaalanından sonra Ordumuzda en güzel candamarımız yer kayak merkezimiz oldu. Hem kış turizminin gelişmesi, hem de insanların günlük ihtiyaçlarını giderip, sosyal aktivitelerini gerçekleştirebilmesi Ordumuz için bir değerdir. Havaalanından sonra en büyük değer kayak merkezi. Bunun da tanıtılması ve yaşatılması için bundan sonra var gücümüzle elimizden geleni yapacağız. ” diye konuştu.
Ordu Hayat/Tevfik Kul-Sefa Eyi(Özel Haber)