Boztepe Yeniden Paraşüt Uçuşlarına Açılıyor

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, yamaç paraşütü uçuşlarına kapatılan Boztepe ile ilgili protokol imzalanacağını belirterek, “Uçuşların öncesinde ve sonrasında uygulanacak makul zaman kısıtlaması haricinde, paraşüt uçuşları gerçekleştirilecek” dedi.

0
Boztepe’den yapılan paraşüt uçuşlarının, uçakların alçalma hattında kaldığı gerekçesiyle durdurulması üzerine harekete geçen AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, sorunu çözdü. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ndeki görüşmeden yasağın kaldırılması kararı çıktı. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nde gerçekleşen görüşmede, Ordu Boztepe’den yapılan paraşüt uçuşlarının tarifeli uçak seferleri için tehlike oluşturmadığını ifade eden Metin Gündoğdu, “Ordu Sportif Havacılık Kulübü yönetimi ile Sivil Havacılık Genel Müdürümüzü ziyaret ettik. Bir süredir yasak olan paraşüt uçuşlarının tekrar serbest bırakılması hususunu istişare ettik ve yasağın kaldırılmasına karar verdik. Ordu’muzun turizmi ve sportif gelişimi için önemli bir aktivite olan yamaç paraşütüne uygulanan yasağın kaldırması tüm hemşerilerimizi mutlu etti. Ordu Sportif Havacılık Kulübü ve DHMİ Meydan Müdürlüğü arasında imzalanacak olan protokol ile sorun çözülecek. Uçuşların öncesinde ve sonrasında uygulanacak makul zaman kısıtlaması haricinde, paraşüt uçuşları gerçekleştirilecek. Boztepe yerli ve yabancı sporcular için dünya çapında gözde bir yer. Uçuşların tekrar başlaması turizm kenti Ordu markasına ve şehir ekonomisine önemli katkıda bulunacak. Hayırlı olsun” diye konuştu.

Ordu’ya katkı vermeye devam edeceğiz

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Ordu Sportif Havacılık Kulübü Başkanı Tarık Yıldırım “Ordu için yamaç paraşütü camiası için hayırlı olsun. Ordu turizmine katkı vermeye devam edeceğiz. İlgi ve desteklerinden dolayı kulübüm ve Ordu spor camiası adına sayın vekilimiz Sayın Metin Gündoğdu’ya teşekkür ediyoruz” ifadelerinde bulundu.

ORDU OLAY