Boztepe Yamaç Paraşütüne Yeniden Açılacak

0
Ordu Valisi Seddar Yavuz, “Uçuş saatlerinin dışında, Boztepe’de yamaç paraşütü faaliyetinin yapılabilmesine izin verilmesi için Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü ile görüşmeler sürüyor” dedi.
Vali Seddar Yavuz, “Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından Boztepe’nin yamaç paraşütü alanı olarak uygun görülmemesi konusunda açıklamada bulundu. Vali Yavuz, “Altınordu İlçe Sportif Kurulu’nun kararı ile Boztepe Tesislerinin yanında bulunan mülkiyeti Büyükşehir Belediyesine ait alanda yamaç paraşütü kalkış ve iniş noktalarının uygunluğunun teknik açıdan incelenmesi açısından Sivil Havacılık Genel Müdürlüğüne görüş sorulmuştur. Bunun üzerine Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce 12.08.2017-31.12.2017 tarihleri arasında Boztepe’de Yamaç Paraşüt Uçuşları için izin verilmiştir.
Verilen sürenin dolmasından sonra Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden 2018 yılı için Boztepe bölgesinin yeniden Yamaç Paraşütü Parkur Alanı ilan edilmesi için talepte bulunulmuş, ancak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce, söz konusu bölgede gerçekleştirilecek olan yamaç paraşütü faaliyetlerinin, 04.01.2018 tarihi itibariyle Havacılık Bilgi Yayını (ALP) alçalma hattında kalması ve Ordu-Giresun Havalimanı trafiğinde yaşanacak artış nedeniyle uygun görülmediği bildirilmiştir. Bunun üzerine Sivil Havacılık Genel Müdürlüğüne bir yazı yazılarak, söz konusu bölgenin Ordu iline yapmış olduğu ekonomik ve turizm alanındaki katkılardan dolayı Boztepe Yamaç Paraşüt Parkur Alanı olarak yeniden değerlendirme yapılması istendi. Uçuş saatlerinin dışında, Boztepe’de yamaç paraşütü faaliyetinin yapılabilmesine izin verilmesi için Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü ile hem şifahi görüşmeler, hem de resmi yazışmalar sürdürülüyor” diye konuştu.
ORDU OLAY