Boğazda “Mayıs Yedisi” Kutlandı

Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği, ‘Boğazda Mayıs Yedisi Kutlamaları’nın bu yıl 2’ncisini gerçekleştirdi.

0
Rumi takvime göre 7 Mayıs tarihine denk geldiği için halk arasında Mayıs Yedisi diye adlandırılan şenlik derneğin tuttuğu büyük bir gemide yüzlerce Orduluyla kutlandı. Kutlamalara Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, sanatçılar Hürdağ Aydın, Zafer Erdaş, İDOP Başkanı Ahmet Şatıroğlu, Yazar Meltem Vural, Yekta Aydın, CHP İstanbul 3. Bölge milletvekili aday adayı Ali Aydemir, Mesudiyeliler dernek başkanı Salih Erol ve İstanbul’da yaşayan Ordulular katıldı.
Hürdağ Aydın’ın türküleriyle coşturdu
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve yüzlerce Ordulu, dernek başkanı Tevfik Serdar Köksal’ın Mayıs Yedisi ritüelini anlatmasıyla teknenin güvertesinden denize 7 çift bir tek taş atarak tüm kötülükleri boğazın derinliklerine gönderdiler.
Heybemizde sıra dışı proje var
Etkinlikte konuşan Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği başkanı Tevfik Serdar Köksal, “Derneğimiz 2 yıllık bir dernek olmasına rağmen güzel etkinliklere imza atmaya devam ediyor. Geçen hafta Ordu’da Orduluları Aşkla buluşturarak ‘Aşkla Dönüyor Dünya’ dedik. Yüzlerce sanatsever müzikali dakikalarca ayakta alkışladı. Mayıs Yedisi şenliklerini boğazda yüzlerce katılımcıyla kutladık. Bu yılın büyük projelerinden biri olan ‘Mor Menekşeli Kadınlar’ belgeselinin çekimlerine başladık. Geçen yıl gerçekleştirdiğimiz ‘Aşklar ve Şarkılarla Ordu’ müzikalinin ikinci bölümü için arkadaşlarımız çalışmalara başladı. Heybemizde gerçekleştirmek istediğimiz bir dolu sıra dışı proje var. Bu projeleri hayata geçirmek için kaynak yaratma çalışmalarımız da devam etmekte. Projelerimizde bize destek olan tüm kurum ve kişilere çok teşekkür ediyorum. Mayıs yedisi etkinliğimize katkı sunan Ayrıntı Yayınları Erol Mut’a ve Nelipide Gurme Tamer Aktaş’a da ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.
ORDU OLAY