Bisiklet Safari Turu rüya gibi geçti

Ordu Bisiklet Safari Kulübü’nün düzenlediği Çambaşı Bisiklet Safari Turu birbirinden renkli görüntülere sahne olurken tura katılanlar yaylalara atılan çöpleri de toplamayı ihmal etmedi.

0

Ordu Bisiklet Safari Kulübü’nün Çambaşı Turu, birbirinden renkli görüntülere sahne oldu. Çambaşı-Armutkolu-Kavaklıca Obası-Ertaş Alabalık Tesisleri rotasının takip edildiği tura aralarından birde Giresunlu katılımcı olmak üzere toplam 12 bisikletli katıldı. Kimilerinin ilk kez katıldığı tur birbirinden ilginç ve renkli görüntülere de sahne oldu.

1500 metrede çöp de topladılar

Bisikletliler toprak yolda düzenlenen turda Çambaşı’nın tozunu toprağa katarken oba sakinleri onlara soğuk ayran ikram etti. Derelerden, tepelerden, meralardan ve yol kenarında şırıl şırıl akan derelerden olmak üzere doğa harikası bir güzergâhtan geçen bisikletliler yorgunluklarını ise ayaklarını buz gibi akan su kaynaklarına sokarak attı. Yayla kahvaltısını yapıldığı etkinlikte öğle yemeği olarak ise alabalık tercih edildi. Ordu Bisiklet Safari Kulübü’nün etkinliğine katılanlar sadece bisiklet sürmedi yaylaya atılan çöpleri de topladı.

İlk kez geldim iyi ki de gelmişim

Böyle bir etkinliğe ilk kez katılan Aykut Şentürk, “Gayet güzel bir parkurdu. Çok keyif aldım. Böyle bir etkinlik düzenleyen Bisiklet Safari Kulübü’ne teşekkür ediyorum. Buraya katılmadan önce bazı acabalarım vardı ama onlara hiç gerek yokmuş. İyi gelmişim iyi ki katılmışım diyorum. Muhteşem bir tur oldu, tazelendim, güç kuvvet buldum. Herkese en az bir kez böyle etkinlikte yer almalarını öneriyorum. Tek kötü şey buraya gelen insanların çöplerini gelişigüzel attıklarını görmek oldu. Yapmayalım diyorum ben. Çünkü bu bize yakışmıyor.” dedi.

ORDU OLAY