Belde Evler Durduruldu!

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi’nce, Özel Proje Alanları’nda yapılan imar değişikliğini durdurma yetkisi verilmesinin ardından İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı düğmeye bastı. Başkanlık, Kirazlimanı Mahallesi’nde inşaatı devam eden Belde Evler Projesi’nde tüm imara esas işlem haklarının durdurulmasına karar verdi.

0
BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ DÜĞMEYE BASTI
Geçtiğimiz hafta Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in önergesiyle tek gündem maddesi için toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi, Altınordu ilçesindeki Özel Proje Alanları’nda yapılan imar değişikliği için Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığına durdurma yetkisi verdi. Alınan bu kararın ardından ekipler düğmeye basarak, proje alanlarındaki inşaatları durdurma kararı aldı. Bu alanlardan biri de Kirazlimanı Mahallesi’nde 23 kata kadar çıkabileceği ileri sürülen ve tepki çeken Belde Evler…
DURDURMAYA İLİŞKİN TUTANAK TUTULDU
Salı günü inşaat sahasına giden Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, yapının son durumunu tutanak haline aldı. İntiya, Özmen ve Köksal adi ortaklığının üstlendiği konut projesinin durdurma tebligatı da dün yapıldı. Tebligatta; “Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2019 yılı Temmuz ayı toplantısının ikinci birleşiminde alınan kararın 1’inci maddesi gereğince tüm imara esas işlem haklarının durdurulmasına karar verildiğinden, iş bu tutanak imza altına alınmıştır” denildi.

ORDU OLAY