Altınpost Efsanesi İle Dünyaya Yelken Açalım

Ordu Olay Gazetesi’nin 2011 yılında attığı manşetlerin haklılığı gün yüzüne çıktı. DADD Başkanı Zafer Türkmen, Altın Post Efsanesi’nin (Yason Efsanesi’nin) yaşatılarak, özelde Ordu’nun, genelde Karadeniz’in dünya turizmine açılabileceğini açıkladı.

0
‘Argonotların İzinde, Altın Postun Peşinde’ sloganıyla gerçekleştirilen DADDralli Karadeniz 2018 ‘3 Ülke 1 Hikâye’ etkinliği kapsamında Ordu’ya gelen Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği (DADD) Başkanı Zafer Türkmen, Ordu Olay Gazetesi’nin yıllar önce Altın Post Efsanesi’nin yaşatılmasına yönelik attığı manşetlerin doğruluğunu ortaya çıkardı. DADD Başkanı Zafer Türkmen, Ordu Olay Gazetesi’nin 2011 yılında gündeme getirdiği “Altın Post Projesi”ni yeniden gündeme getirdi.
ORDU’NUN EFSANEYİ SAHİPLENMESİ GEREKİYOR
Türkmen, Yason Efsanesi olarak bilinen Altın Post Efsanesi’nin Ordu’da yaşatılması gerektiğini söyledi.  Türkmen, “Yason Efsanesi önemli bir hikaye. Bunun büyük bir bölümü bizim ülkemizde geçiyor. Onun da büyük bölümü Ordu’da geçiyor. Bu yüzden ülkemizin özellikle de Ordu’nun bu efsaneyi daha çok sahiplenmesi gerekiyor. Dünya yatçıları gezmek için sebep arıyor. Biz bu efsaneyi geliştirdikten sonra tanıtımı da iyi yaparsak dünya yatçılarının ilgisini çok rahat çekeriz” dedi.
ORDU OLAY