Ali Ağaoğlu’ndan Yason Açıklaması !

Ali Ağaoğlu’ndan kendi aleyhine başlatılan “Ordu-Yason Burnu’nu Ağaoğlu’na yedirmeyiz” imza kampanyasına destek verdi.

0
Ali Ağaoğlu, change.org’da başlatılan, “Ordu’nun sahil şeridindeki Yason Burnu’nu Ağaoğlu’na yedirmeyiz” kampanyasını imzaladı. Bir süredir sosyal medyada, “Ağaoğlu Yason Burnu’nu gezdi ve burada konut yapmayı düşünüyor” söylentisinin yayıldığına dikkat çeken Ağaoğlu, “Çeşitli yayın organlarında yer alan bu tip haberler tamamen gerçekdışıdır. Arsa spekülasyonu yapanların yaydıkları söylentilere inanıp haber yapılıyor, imza toplanıyor. Karadenizli hemşehrilerimi uyarmak için ben de kampanyaya imza verdim” dedi.
İmza verdi
Kampanyaya imza veren Ali Ağaoğlu yorum sayfasına şunları yazdı: “Ben de imza verdim. Söylentiler, Türkiye’nin her yerinde arsa spekülasyonu yapanların marifetidir, bunu herkes bilir. Belli ki, yanından bile geçmediğim o bölgede Ağaoğlu ismini kullanarak, suni bir değer artışı yaratılmak isteniyor. Karadenizli hemşehrilerimin zarar görmesini istemediğim için bu zorunlu açıklamayı yapıyorum”.
Yason Burnu’na Dokunmayın – Change.org (imzala)
“Bir bardak çay içtik”
Yıldırım Holding sahiplerinden Mehmet Yıldırım’ın cenazesi için 16 Ekim’de Samsun’a gittiğini, dönüşte Ordu’da bir bardak çay içtiğini, bunun dışında Ordu’da bulunmadığını açıkladı. Ağaoğlu, “16 Ekim günü Ordu’da içtiğim bir bardak çayın hatırı var. 16 Ekim günü, Yıldırım Holding sahiplerinden çok değerli dostum ve arkadaşım Mehmet Yıldırım’ın ani vefatı nedeniyle, aileyi bu kederli gününde yalnız bırakmamak için Samsun’daki cenaze merasimine katıldım. Ancak Samsun Havalimanı’nın tadilatta olması nedeniyle özel uçağımız Ordu-Giresun Havalimanı’na indi. Buradan Yıldırım Holding’in helikopteriyle Samsun’a geçtik. Merhum dostuma karşı görevimizi yaptıktan sonra, hava muhalefetini de dikkate alarak Ordu Havalimanı’na karadan dönüş yaptık. Ordu girişinde küçük bir çay ocağında kısa bir mola verdik. Hem çayımızı yudumladık, hem de Karadenizli hemşehrilerimizle sohbet ettik. Bol bol fotoğraf çektirdik” ifadelerinde bulundu.