“4 Mevsim Ordu” Fotoğraf Yarışmasının Sonuçları Açıklandı

0
Ordu Büyükşehir Belediyesi, ORBEL A.Ş. ve OFSAD tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen 4 Mevsim Ordu Ulusal Fotoğraf Yarışması’nın sonuçları belli oldu. Yarışmanın neticesini açıklayan Genel Sekreter Bülent Civelek, Kemal Kılıç’ın “Ordu Vona” isimli fotoğrafının birinciliğe layık görüldüğünü söyledi.
YARIŞMAYA 469 KİŞİ 1.663 FOTOĞRAF İLE KATILDI
Yarışmaya 469 fotoğraf sanatçısının 1.663 fotoğraf ile katıldığını ifade eden Genel Sekreter Civelek, “Bu yarışmamız vesilesiyle Ordu ilimizin doğal güzellikleri ve kültürel öğelerini belgeleyerek tanınırlığını artırmak istiyoruz. Yarışmaya katılan fotoğraflara baktığımızda, belki de her gün yanından geçtiğimiz mekânların farklı bir bakış açısıyla karşımıza çıktığını görüyoruz. Bu seneki yarışmamıza 469 fotoğraf sanatçısı 1.663 fotoğraf ile katılım sağladı. Bu fotoğraflardan 3’ü dereceye girerken, 5’i jüri özel ödülüne ve 47’si de sergilenmeye layık görüldü. Bu eşsiz fotoğrafları sergileyip farklı çalışmalarımızda kullanarak, ilimizde insanların yoğun olarak bulunduğu yerlere asarak ve sosyal medyada paylaşarak ilimizin tanıtımına katkı sunacağız” dedi.
DERECEYE GİREN FOTOĞRAFLAR SANAT GALERİSİNDE SERGİLENECEK
Dereceye giren fotoğrafların 26 Şubat 2018 tarihinden itibaren Ordu Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisinde sergileneceğini belirten Genel Sekreter Bülent Civelek, ödül almaya hak kazanan yarışmacılara da ödüllerinin sergi açılışında takdim edileceğini ifade etti.
İŞTE DERECEYE GİREN VE JÜRİ ÖDÜLÜ ALAN FOTOĞRAFLAR
Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Servet Güngör, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ata Yakup Kaptan, OFSAD Fotoğraf Sanatçısı Serhat Kır, ORBEL A.Ş. Fotoğraf Sanatçısı Mehmet Koray Kılıç ve Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi ve Reklam Fotoğrafçısı Mustafa Kağan Hekim’in jüri üyesi olduğu yarışmada dereceye girenlerin isimleri, katıldıkları il ve ödülleri ise şu şöyle:
Yarışma 1.si Kemal ÖZKILIÇ “Ordu Vona” (Giresun) 5.000 TL
Yarışma 2.si Mustafa KILINÇ “Ordu Menderesler” (Tokat)    3.000 TL
Yarışma 3.sü Mustafa GÜRAL “Yason’da Gün Doğarken” (Samsun) 2.000 TL
Jüri Özel Ödülü (İlkbahar) Serdar KÜÇÜK “Bahar Gelmiş” (Samsun) 1. 000 TL
Jüri Özel Ödülü (Yaz) Özgür ALTAY “Kabotaj” (Ankara) 1.000 TL
Jüri Özel Ödülü (Sonbahar) Hülya YILMAZ “Boztepe’de Sis” (Samsun) 1.000 TL
Jüri Özel Ödülü (Kış) Necmettin GÜNEY “Ordu Sahilde Kış” (Ordu) 1.000 TL
Jüri Özel Ödülü (Havadan Çekim) Caner BAŞER “Menderesler” (Aksaray) 1.000 TL